Фото

Володимир Єшкілєв презентував роман про Григорія Сковороду (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Вчора івано-франківський письменник Володимир Єшкілєв презентував свій новий роман «Усі кути трикутника», присвячений постаті Григорія Савича Сковориди. Роман вийшов у серії київського видавництва «Академія», яка присвячена видатним постатям української історії та кільтури.

За словами Єшкілєва, він намагався реабілітувати Сковороду, якого нині трактують як босоногого мандрівника-сопілкаря. У романі Григорій Савич постає перед читачем у новому світлі: як метафізик-гностик. Єшкілєв виписав образ дуже непростого чоловіка, який намагався знайти Бога, а світ йому в цьому заважав. «Це образ конфліктної людини, — говорить Єшкілєв. — Сучасники описують його неприємним у спілкуванні, як людину, яка не визнавала авторитетів, вступав у суперечки, перебивав співбесідника. Але він точно не був людиною, яка грала на сопілці та усіх благословляла».

Новий роман Єшкілєва вже викликав значний резонанс в літературній спільноті. Нині «Усі кути трикутника» вже почали перекладати на російську мову. Частина критиків ставить під сумнів право письменника так трактувати образ Сковороди. Натомість презентації книги у Києві і Харкові зібрали чимало читачів, а також науковців. За словами самого Єшкілєва, реакція була доволі лояльною, сам він очікував більш агресивних відгуків.


Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.