Фото

Відчинив свої двері Університетський храм Різдва Пресвятої Богородиці (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 21 вересня, після тривалого будівництва, в Івано-Франківську нарешті відчинила свої двері для вірян Церква Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ по вулиці Чорновола (поблизу обласного перинатального центру). У освяченні та відкритті храму взяло участь духовенство, представники міської влади, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

На відміну від багатьох традиційних церков, цей храм розрахований перш за все на культурне та духовне виховання молоді, зокрема студентів Прикарпатського Національного Університету ім. Стефаника, яким тепер є де помолитися перед екзаменом чи просто вилити душу священику. У храмі облаштовано сучасну конференц-залу, комп’ютерний клас, бібліотеку.

Серед почесних гостей на відкритті був присутній і міський голова Віктор Анушкевичус, безперечний вклад якого у будівництво храму високо оцінив Єпископ Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин: «Оцінюючи вашу ревність і старання для Божої та добра Української Греко-Католицької Церкви та українського народу за Вашу ревну та віддану жертвенність і працю, яку чините для парафії Різдва Пресвятої Богородиці у місті Івано-Франківську. Зокрема, за вкладену лепту та посильне сприяння у будівництві нового храму Різдва Пресвятої Богородиці, за збереження і передання наступним поколінням батьківської віри, традицій і  українських звичаїв хочу відзначити вас почесною грамотою та прийміть мої щирі вітання та признання», — привітав міського голову святий отець.

Навзаєм Віктор Анушкевичус також привітав святих отців та усю громаду зі святом та подарував храму Різдва Пресвятої Богородиці чашу для причастя: «По великому рахунку, питання віри це глибоко внутрішнє питання кожної людини. Але я говорив і повторюю. На щастя попри ті міфи які створюють певні пропагандистські кола про Івано-Франківськ та Прикарпаття наше місто міжконфесійної і міжнаціональної толерантності В нас нема міжетнічних конфліктів, в нас нема міжнаціональних конфліктів. Тут відкривається і освячується не просто храм Різдва Пресвятої Богородиці тут ще й буде молодіжний духовно-просвітницький центр. І як сьогодні було сказано з Євангелія від Луки про Марту і Марію, одна переймалася клопотами духовними, а інша буденними. Тож багато хто в цьому суспільстві переймається буденним, матеріальним десь нехтуючи духовним. І відкриття храмів. Таких духовно-просвітницьких центрів, це є духовне збагачення нації. І в останні роки було прийнято рішення про будівництво у Івано-Франківську 14 храмів. В цьому році ми вже два храми освятили і ми, таким чином. Показуємо приклад цілій країні», — зауважив міський голова Віктор Анушкевичус.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.