Фото

В Івано-Франківську завершився дитячий літературний фестиваль «Дивокрай» (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Протягом п’яти днів, з 1 по 5 червня, в Івано-Франківську в рамках щорічного міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» проходив літературний фестиваль для дітей «Дивокрай». Аналогічні заходи водночас відбулися у Тернополі та Львові.

Основними ініціаторами імпрези став Львівський Національний університет ім. І. Франка та центр дослідження літератури для дітей та юнацтва. У Івано-Франківську за його організацію взявся міський виконавчий комітет, видавництво «Лілея НВ» та місцева станиця Національної скаутської організації України – Пласт.

В рамках фестивалю відбулось 25 різнопланових заходів, зокрема літературні читання, імпрези, вікторини, круглі столи, творчі зустрічі, книжкова ярмарка, чування та фотовиставка.

Для дітей з пришкільних таборів літературні читання та акції влаштовували представники таких громадських організацій як НСОУ Пласт, клуб «Осмомисли», «Форумс», греко-католицька спільнота «Як Марія», молодіжна комісія при УГКЦ, книгарня релігійної та дитячої літератури «Назарет», дитячий клуб «Чомусик» та представники 1 Української гімназії.

Також у рамках фестивалю відбулися ряд авторських зустрічей з місцевими дитячими письменниками. Із юними читачами зустрілись Віра Багірова, Анна Середа, Ганна Дорошенко, Ірина Лембрик та Марія Гоголь.

Спеціально для дітей із пришкільних таборів пластуни влаштували читання книжок на даху міської ратуші.

Особливістю завершення кожного фестивального дня стало читання у арт-кафе «Мармуляда» улюблених дитячих та юнацьких книжок знаних людей на Прикарпатті. Протягом п’яти днів своїми улюбленими дитячими книгами поділилися музикант, лідер гурту «Гринджоли» Роман Калин, директор облмуздрамтеатру, режисер, актор Ростислав Держипільський, журналіст каналу «1+1» Алла Пасс, письменник та перекладач Тарас Прохасько, а також художник і музикант Ярема Стецик.

Один з організаторів фестивалю Василь Іваночко розповів: «Цим заходом у першу чергу ми хотіли запропонувати підростаючому поколінню альтернативу комп’ютеру та телевізору. Адже з кожним днем діти все менше читають книжок, а участь у цікавих літературних заходах можливо дасть їм поштовх до зацікавлення літературою».


Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.