Фото

В Івано-Франківську визначили кращих театралів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями відбулося уросте закриття V міжнародного фестивалю національної класики «Обереги-2011». На сцені івано-франківського театру ляльок упродовж тижня свої творіння показували театри з України та з-за кордону, а компетентне журі тим часом обирало найкращих у різних номінаціях.


Зокрема, кращою визнали виставу «Місяць Сальєрі» Брестського обласного театру ляльок (Республіка Білорусь).

Нагородою «За найкращу режисерську роботу» відзначили виставу «Дівчина з помаранчами» Юстейна Ґордера, Остравський театр ляльок (Чехія).

У виставі «Ластівочка» Тадеуша Слободзянека (Торунь, Польща) найкращою відзначили сценографію, а приз глядацьких симпатій отримала вистава «Музична крамничка» львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки».

Особливий приз журі дістався також львів’янам — за виставу «Сніговички та сонечко» Олександра Веселова.


Одностайно журі відзначили талант актриси нашого театру Галини Савчин, якій дісталася відзнака «За найкращу жіночу роль» (Егле та Голди) у виставі «Егле — королева вужів» та мюзиклі «Скрипаль на даху», що був заключним акордом фестивалю. Також багато говорили про роботу та «найкраще музичне оформлення» композитора і хормейстера франківчанки Любові Литвинчук (вистава «Егле — королева вужів»).

По завершенні фестивалю журі охоче розповідали про позитиви та недоліки окремих постановок. Наприклад, Надія Семенкович — за фахом лялькар, нині журналістка ОТБ «Галичина» — казала про те, що загалом було слабке ляльковедення, хоча на це в театрі ляльок завжди має бути звернена особлива увага.

За словами президента Українського центру міжнародної спілки діячів театру ляльок «Уніма» Олексія Попова, судити кожну виставу в рамках заявленої фестивальної теми було складно, бо не завжди вистава відповідала національній класиці чи фольклору. «Нині на жаль, бракує української класики, — говорить Олексій Попов. — Більше звертаємо увагу на виконання виробничого плану, а пласт національної культури замикається тільки на двох виставах — «Котигорошко» та «Івасик Телесик», а це — запаси 20-30-річної давності». До речі, «За нову драматургію, втілену на основі національної класики та фольклору» нагороду отримала тільки одна вистава — «Терем» Ліманова курського театру ляльок (Росія).


Про акторський склад нашого театру Олексій Попов сказав, що він дуже сильний,зокрема, у вокалі. Також зауважив, що інколи актори були навіть переконливіші за ляльку, що можна розглядати по-різному.

Цікаво, що суддями запросили також учасників шкільних драмгуртків міста, завданням яких було вибрати свою найкращу виставу. За словами однієї з представниць дитячого журі Валентини Босович, хоча одностайності, на відміну від дорослого журі серед них не було, натомість чимало суперечок, все ж найкращою вибрали «Пропозицію або раунд №6» за Олесем Бердником та Антоном Чеховим від франківської творчої групи «ІF».

Насамкінець голова журі Світлана Максименко подякувала всім учасникам фестивалю за правду та любов.

І ще, цьогоріч «Обереги» презентували оновлений символ фестивалю авторства головного художника театру Ростислава Котерліна. Коник, пташка та сонце уособлюють безмежний національний всесвіт, котрий дитина мусить пізнати, аби почуватися щасливою у світі дорослих.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.