Фото

У Прикарпатському університеті три роки вивчають наноматеріали (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 22 березня, в конференц-залі Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника підводили підсумки трирічної діяльності науково-освітнього центру (НОЦ) «Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії». Цей центр створили у 2009 році в результатів співпраці Фонду цивільних досліджень та розвитку (CDRF Global), Агентства міжнародного розвитку США (USAID) та Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України.

Ознайомитися з результатами діяльності наших науковців до Івано-Франківська приїхали Мерилін Пайфер, заступник директора програм CDRF Global та Брюс Гнейд, професор Техаського університету США.

За кошти американських партнерів для НОЦу придбали дороге обладнання, яке дозволило прикарпатським науковцям успішно працювати з наноматеріалами. За три роки своєї діяльності центр вів прикладні дослідження в галузі використання екологічно-чистих природних продуктів для отримання нанопористого вуглецю для електродів суперконденсаторів. Це дозволить більш успішно трансформувати сонячну енергію в електричну, використовувати нанотехнології для знешкодження ракових клітин та розробляти інноваційні енергетичні конденсатори та прилади для зберігання енергії.

Одним зі своїх завдань працівники центру декларують підготовку молодих фахівців шляхом залучення їх до виконання наукових досліджень. Так можна буде створити  на Прикарпатті потужну науково-дослідну структуру. Так, у грудні 2011 року двоє аспірантів ПНУ, Любов Гуменюк та Андрій Губ’як стажувалися в лабораторіях США.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.