Фото

Під Говерлою відновили некрополь Першої світової (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої суботи біля Говерли, на схилах гори Велика Кознєска, освятили військовий цвинтар часів Першої світової війни. Службу провели архієпископ Львівський і Галицький (УПЦ МП) Августин і декан Римсько-Католицької церкви отець Казимир Галімурка.

Перед тим протягом декількох днів волонтери із Києва, Сум, Запоріжжя, Рівного, Ужгорода, Львова, Москви й Тули впорядковували некрополь. Роботи відбувалися за підтримки фонду Анатолія Лісіцина, депутата Держдуми Росії. За словами самого Лісіцина, фонд виділив на це близько 5 тисяч доларів. На церемонії освячення депутат поклав до могил вінок від генконсульства Росії у Львові.

Волонтери працювали в рамках благодійної програми Федерації скаутів «Галицька Русь». «Ми приїхали напередодні Дня  Незалежності, — розповідає Кирило Арбатов, голова правління скаутської організації. — Піднялися на Говерлу, сходили на озеро Несамовите, трохи позбирали сміття. Це було ознайомлення та відпочинок. А потім три дні з ранку до вечора працювали на некрополі. Адже він був завалений деревами, до нього не було жодної стежки. До речі, навіть відшукати його виявилося непросто — ще раніше в нас пішло на це дві доби. Тепер усе вичистили, прибрали, промаркували. Підняли та встановили ще три хрести — безіменним воїнам».

На цвинтарі поховані понад 40 воїнів австрійської армії, які загинули тут 30 серпня 1916 року в боях з росіянами. На невеличких кам’яних стелах досі можна прочитати імена та прізвища: Густав Мюллер, Лео Томассен, Едуард Бревер, Фріц Клозе, Едуард Козьмицькі та ін.

Освячення некрополя відбулося під прапорами України, Росії, Австрії, Німеччини та Угорщини.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.