Фото

Онук Бандери отримав медаль Героя України, призначену дідові (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті вшанували борців за незалежність України. Так, 29 січня у всіх населених пунктах області відбулася громадсько-патріотична акція “Перехрестя пам’яті і чину”. Дана акція булла присвячена присвоєнню Провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України та 92-й річниці бою під Крутами. У заході, який розпочався із віче, що проходило на території історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові, взяли участь делегації з усіх районів області та міст обласного підпорядкування.

Відкриваючи віче, голова облдержадміністрації Микола Палійчук зазначив, що громадськість краю не один рік очікувала на присвоєння Степану Бандері звання “Герой України”.

На віче виступив й онук Провідника ОУН, Степан Бандера, який продемонстрував громаді орден, яким держава нагородила його діда. “Я тільки жалкую про одне в цій всій історії. Жалкую про те, що тут є тільки одна “зірочка”, бо насправді тут їх повинно бути тисячі, якщо не мільйони. Зірочка для кожного, кого звуть бандерівцем. Від хлопця, який воював в карпатських лісах в рядах УПА до того хлопця, якого називають бандерівцем на Донбасі тільки за те, що він говорить українською мовою. Їм всім належить це високе звання Героя України”.

Орден буде зберігатися в музеї С.Бандери в Старому Угринові. Однак спершу він помандрує за кордон, де з ним ознайомляться інші живі родичі великого українця. Спершу його побачить дочка Провідника Леся Бандера, що мешкає у Торонто, а також інші онуки, котрі проживають в Канаді та Німеччині. Після цього кожен відвідувач музею в Старому Угринові зможе побачити його. “Цей орден повинен працювати. Дід Бандера хотів би цього”, – наголосив онук. На віче онук Степан Бандера молодший був нагороджений Почесною відзнакою Івано-Франківської обласної ради “100-річчя від дня народження Головного провідника ОУН Степана Бандери”. Напередодні таку ж обласну відзнаку отримав журналіст Вахтанг Кіпіані за документальний фільм про Бандеру до проекту “Великі українці”.

По завершенні віче була запалена “Ватра слави” , вогонь від якої у лампадках повезли по всіх населених пунктах районів області, де їх було встановлено на могилах борців за незалежність України.