Фото

Обласна клінічна лікарня отримала нове обладнання (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня отримала нове сучасне обладнання. Відтепер працівники лабораторії та відділення хронодіалізу надаватимуть ще якісніші медичні послуги своїм пацієнтам. З тим, як працює нове обладнання, вирішив ознайомитися голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук, який у середу відвідав лікувальний заклад.

Так, у лабораторії обласної лікарні тепер практично відсутній фактор людської помилки, адже вона повністю переоснащена, усі дослідження здійснюють автомати. За словами завідуючої лабораторією ОКЛ Тамари Томащук, лабораторія отримала мікробіологічний аналізатор, гематологічний аналізатор та біохімічний навіватоматичний аналізатор. Гордість лабораторії – повний автомат для бактеріології. Це лише четвертий такий апарат в Україні. До сьогодні ним могли похвалитися лише клініки Києва, Чернівців та Хмельницького. За його допомогою лікарі отримали змогу визначати всі типи мікробів та грибів, що стали збудниками захворювання пацієнта. До того ж відтепер результати аналізів будуть отримуватися набагато швидше. Тепер лікарі мріють, щоб таке ж обладнання з’явилось і в районних лікарнях. «Було б добре, коли б у нас було побільше автоматизованої, а не ручної рутинної праці. Ця апаратура дасть нам можливість скоротити терміни ідентифікації мікроорганізмів. Якщо раніше не це було потрібно близько 5 днів, то тепер це робитимемо на протязі 2-3 днів. Зменшиться термін отримання результатів і по інших аналізах », – зазначила Тамара Томащук. За словами завідуючої лабораторією пришвидшення визначення вірусів та інших шкідливих мікроорганізмів дозволить якнайточніше визначати вид антибіотику, який потрібен для лікування хворого.

Також в обласній лікарні з’явилась і нова система водоочистки води, яку використовують для потреб лікування хворих, що знаходяться на штучній нирці. Дана система водоочистки дала змогу підключати одночасно не 12, а 18 апаратів штучної нирки. Таким чином лікарня зможе обслуговувати більшу кількість пацієнтів. Вартість системи складає 400 тисяч гривень. Наскільки важливою для лікарні є дана система розповів завідувач відділенням хронодіалізу Олег Легун: « Стара система очистки води, яку ми використовували досі була не настільки потужною, як то було нам необхідно. На даний час ми уже збільшили кількість апаратів штучної нирки, що одночасно працюють з 12 до 18. Система водоочистки є обов’язковим компонентом лікування хворих, які знаходяться на апаратах штучної нирки. Це обладнання є досить дороговартісним, але воно рятує людські життя. Варто сказати, що без очищеної води люди живуть до 2 років, а якщо при гемодіалізі використовується очищена вода, то термін життя в принципі не є обмеженим».

Варто зазначити, що нове медичне обладнання було закуплено як за кошти обласного, так і державного бюджетів. Зокрема, на це були виділені кошти, які область отримала в рамках програми боротьби із грипом.

Голова облдержадміністрації після ознайомлення з роботою лабораторій обласної клінічної лікарні та відділення хронодіалізу поспілкувався з пресою. Відповідаючи на запитання журналістів Микола Палійчук зазначив наступне: «Приїхав подивитись на обладнання, що закупили наприкінці минулого року і яке було встановлено тут два дні тому. Мені цікаво як воно працює і чи воно дійсно принесе користь для наших людей. Ми з обласного бюджету виділили 400 тисяч гривень на фільтри для очищення води для гемодіалізу. При чому апаратура була закуплена по ціні нижчій, ніж є на ринку. Також ми придбали для лікарні по програмі боротьби з грипом апаратури на майже 900 тисяч гривень. Це і апарати штучної вентиляції легень та апарати для лабораторії для визначення результатів аналізів. Також сьогодні я подивився й на ті питання, що ще потрібно буде вирішити в обласній лікарні в цьому році. Все це, а саме поточні та капітальні ремонти, придбання медичного обладнання, буде враховано при прийнятті обласного бюджету».

Керівництво лікарні зазначає, що придбана медтехніка значно наблизила їх лікувальний заклад до європейських стандартів охорони здоров”я. Лікарі визнають, сьогодні медичний заклад вже є одним з кращих на Західній Україні.