Фото

На Прикарпатті з’явилися нові види шахрайств (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Обласна міліція розповіла про нові шахрайські схеми та методи їх реалізації. Сьогодні на брифінгу із засобами масової інформації спілкувався начальник карного розшуку УМВС в області підполковник міліції Ігор Бабюк, повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС в області.

З початку року міліція зафіксувала в області 18 шахрайств через Інтернет, 23 шахрайства із кредитними картками, сім шахрайств пов’язаних із купівлею-продажем автомобілів та три шахрайства по телефону.

Людям радять бути пильними, купуючи товари через мережу Інтернет. Часто громадяни розраховуються за придбання, а натомість отримують товар у поганому стані, або зовсім іншу річ. Можуть і взагалі нічого не отримати.

Загострилася ситуація із шахрайствами по телефону. За дві минулі доби троє мешканців Калуського району отримали повідомлення по телефону про те, що їхні близькі потрапили в біду. Щоб допомогти їм, люди мали заплатити гроші. Двоє з трьох громадян одразу ж звернулися до міліції, чим вберегли себе від шахрайства.

Як сказав Ігор Бабюк, у всіх випадках жертвами таких шахраїв стали люди похилого віку. Складність злочинів у тому, що зловмисники одразу ж змінюють мобільні телефони, а платіжні картки зареєстровані на сторонніх людей.

Автолюбителів підводить бажання зекономити. Оголошення в Інтернеті із заниженою ціною на авто спокушають довірливих громадян. Потерпілі самі телефонують «продавцеві» та домовляються про купівлю. Той пропонує переказати йому на платіжну картку завдаток. Після пересилання грошей контакт із зловмисником втрачається.

Міліція закликає громадян бути пильними і не ставати жертвами нових шахрайських схем. Якщо вам телефонують невідомі люди, представляються міліціонерами, медиками чи ще кимось і повідомляють про біду з вашими родичами чи близькими і що треба заплатити якісь гроші, не поспішайте і не панікуйте. Краще зразу телефонуйте до міліції.

Нагадаємо, вчора міліція опублікувала поради про те, що робити, коли вам телефонують шахраї.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.