Фото

На Прикарпатті вшанували Івана Вагилевича (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями у селі Ясень, що на Рожнятівщині, відзначили 200-річчя від дня народження Івана Вагилевича (1811-1866) — українського поета, фольклориста, етнографа, громадського діяча, співзасновника «Руської Трійці».

Урочистості відбулися біля пам’ятника Вагилевичу, де неподалік знаходиться і музей його імені. Серед присутніх на святі були місцеві школярі, духовенство, краєзнавці, представники влади, зокрема, голова райдержадміністрації Микола Філіпович, заступник голови ОДА Роман Іваницький. Також були присутні лауреати премії імені Івана Вагилевича: голова обласної організації УТОПіК (Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури) Василь Тимків, директор коломийського національного музею культури і побуту Гуцульщини Ярослава Ткачук, директор бібліотеки ПНУ імені Стефаника Микола Бігусяк, місцеві краєзнавці — Оксана Лесюк та Іван Парадовський. Всі вони були нагороджені цього дня медалями.

Крім того, на святі відбулося спецпогашення художнього маркованого конверта, випущеного до 200-річчя письменника. Разом з представниками влади у цій церемонії взяв участь директор Івано-Франківської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Михайло Саковський. Далі святкування продовжилися великим концертом на місцевому стадіоні, а «Репортер» тим часом завітав до місцевого музею імені Івана Вагилевича.

За словами директора музею Леона Смика, районна влада подбала про те, щоби провести у музеї деякі ремонти до ювілею письменника. «Проте на оновлення експозиції музею все ж бракує грошей, — говорить пан Леон. — До того ж, роботи тут багато завжди, а ентузіастів негусто». Щодо дослідження постаті Івана Вагилевича, зокрема, його родового дерева, то це питання потребує вивчення. Наприклад, Іван Вагилевич мав двох молодших братів — Миколу та Михайла, але жодної інформації про їхніх нащадків немає. До речі, відомо, що брат Івана Михайло жив у Болехові та часто спілкувався з Іваном Франком. Також відомо, що у Львові залишились діти Вагилевича, але чи вижили вони у злиднях тих років та як склалися їхні долі, теж наразі невідомо.










Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.