Фото

NEWS.IF.UA нагородило переможця “Політичного прогнозу – 2010” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Протягом одного тижня напередодні першого туру президентських виборів івано-франківське інтернет-видання NEWS.IF.UA проводило відкритий конкурс, в рамках якого користувачам сайту пропонувалося зробити свій прогноз щодо рейтингів кандидатів, а переможцеві обіцялася грошова винагорода у розмірі 1000 грн. Підсумки конкурсу підбив головний редактор видання Тарас Кобець на прес-конференції 29 січня.

Суть конкурсу полягала у тому, що кожен бажаючий міг дати власний прогноз результату першого туру голосування, що проходив 17 січня 2010 року. Для цього потрібно було напроти кожного з 18 кандидатів вказати відсоток голосів, який він/вона набере згідно з даними ЦВК. Похибка по кожному кандидату додавалася у загальну суму, яка і вирішувала, хто переможець. Разом з тим, пропонувалося вгадати (передбачити) явку виборців. Усього за тиждень у конкурсі взали участь біля 40 чоловік. Голосування тривало до самого дня голосування включно.

За словами Тараса Кобця, конкурс мав на меті привернути більше уваги людей до виборів, адже серед населення панував скептицизм і апатія у зв’язку з тим, що начебто на виборах немає з кого вибирати. Тарас Кобець вважає, що такий тип конкурсу може давати не гірші дані, ніж будь-який екзит-пол.

Переможцем конкурсу став студент медуніверситету Андрій Грекул, сумарна похибка у його прогнозах склала 23,76%. Насправді це досить високий показник, адже найбільша похибка одного з учасників склала аж 99,74%.

Переможець отримав приз 1000 грн., а також дав свій прогноз на другий тур голосування. За його словами, він спершу не вірив, що можливо виграти тисячу гривень просто так, але вирішив спробувати. Вивчив передвиборчі тенденції, соціологічні опитування, і досить точно вгадав прогноз. А результати голосування нам добре відомі.