Фото

Між івано-франківським СІЗО і апеляційним судом встановили відеозв’язок (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Сьогодні в апеляційному суді Івано-Франківської області відбулася презентація системи відеоконференцзв’язку, яку встановили між апеляційним судом та Івано-Франківським слідчим ізолятором за підтримки Міжнародної організації з міграції та сприяння Посольства США в Україні. Відтепер суд може проводити розгляд кримінальних справ без конвоювання зі слідчого ізолятора до суду осіб, які перебувають під вартою.

Фахівці кажуть, що ця система забезпечить ефективність розгляду кримінальних справ, скоротить терміни їх розгляду і зменшить витрати.

Зокрема, голова апеляційного суду області Надія Стефанів зазначила, що технологія цього зв’язку між установами, які причетні до кримінального судочинства у Європі, застосовується вже давно. «Щодо технічної можливості, то тут все без перешкод. Принципи судочинства не порушуються, бо слідчий має можливість чути, бачити і говорити. Якщо виникне потреба додаткового спілкування із захисником, то для цього буде оголошуватись перерва, — говорить пані Надія. — Ми вирішили таки зробити крок до впровадження цієї системи у нас навіть попри те, що ситуація з реформуванням нашого судочинства ще триває».

За словами заступника координатора Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксани Горбунової, вартість цієї системи — близько 15 тис. доларів.

Як зазначив начальник управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області Дмитро Футулуйчук, в середньому за день працівники міліції конвоюють близько 70 осіб. «А ця система спростить багато проміжних етапів, і вже за місяць себе окупить», — наголосив Дмитро Футулуйчук.

Така система зв’язку між судом і слідчим ізолятором в Україні встановлена вперше.

Насамкінець після представлення журналістам цієї системи, між управлінням Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області та апеляційним судом був підписаний договір про процедурні відносини в рамках функціонування цієї системи.


Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.