Фото

Квартирне питання вирішилося (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 16 січня мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус вручив 29 ордерів та ключів від квартир у новобудові по вул. Галицькій, 64-в. За словами мера, ключі від квартир отримали люди, які десятиліттями чекали на вирішення свого житлового питання. Велика частина цих людей свого часу була на прийомі у міського голови саме з житловими питаннями.

«Якщо говорити загалом, то місто само сьогодні не будує, будують юридичні та фізичні особи, тому житловий фонд міста поповнюється важко. Свого часу ми прийняли положення про Фонд соціально-економічного розвитку міста, до якого частина забудівників у якості внеску вносила житлову площу. За цей період міській владі вдалося надати 47 квартир, 7 з яких отримали представники силових структур, а 40 – пільгові категорії мешканців міста – воїни-афганці, ліквідатори аварії на ЧАЕС, одинокі матері, сім’ї, в яких народились троє і більше дітей», – зазначив міський голова.

Загалом за час каденції міського голови Віктора Анушкевичуса було надано більше 110 квартир особам, які перебувають на квартирному обліку при міськвиконкомі. «Більше 10 тисяч осіб перебувають на сьогодні на квартирному обліку при міськвиконкомі, але критичним питання житла є для 400-450 сімей, які наразі не мають перспектив своїм коштом зреалізувати право на житло», – сказав Віктор Анушкевичус.

Нове житло отримали згідно рішення виконавчого комітету «Про надання квартир, придбаних державною іпотечною установою» 60 сімей, проте цього дня ключі та ордери були видані лише мешканцям однієї новобудови по вул. Галицькі, 64-в. Ще 31 квартиру згідно рішення цього ж рішення виконавчого комітету отримають сім’ї у будинку по вул. Хіміків, 21.

Усі 60 квартир були закуплені коштом Державної іпотечної установи. Згідно постанови Кабінету міністрів, яка регламентує розподіл житла купленого Державною іпотечною установою, 40% квартир, які були надані, отримали працівники державних органів та установ, а саме військові, працівники УМВС, СБУ, прокуратури, Державної прикордонної служби та МНС. Тоді як 60% розподілених квартир були надані пільговим категоріям населення, які перебувають на квартирному обліку при МВК. Серед них одна багатодітна сім’я, одна дитина, що повернулась з дитячого закладу, а також ліквідатори аварії на ЧАЕС, учасники бойових дій в Афганістані, двоє педагогів та троє працівників УВП УТОГ.