Фото

Івано-Франківський окружний адмінсуд захопив Інститут транспорту (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Сьогодні вранці, 30 липня, в Івано-Франківську відбулося захоплення приміщень Українського державного конструкторсько-технологічного інституту транспорту АПК (вул. Незалежності, 46) представниками Івано-Франківського окружного адміністративного суду. О 7 годині ранку працівники суду зламали вхідні двері інституту та внутрішні двері з гратами, потім викликали працівників “Грифону” для охорони приміщення. З собою судові працівники принесли коробку з судовими документами.


За словами заступника директора Інституту транспорту Василя Остаповича, ще 27 липня інститут отримав поштою договір на оренду між державною адміністрацією окружного суду та Фондом держмайна України. Керівництво інституту повинно було затвердити документ, поставивши на ньому печатку і таким чином як балансоутримувач приміщення погодитись із передачею приміщення інституту окружному суду. Інститут не поставив печатки на документі, натомість була домовлена зустріч на 30 липня, щоб узгодити питання оренди даного приміщення. Сьогодні близько 7 годині ранку вахтер інституту повідомила керівництву, що працівники окружного суду зламали троє вхідних дверей і вдерлися у приміщення.

Василь Остапович стверджує, що суд не мав підстав на такі дії, адже справа лежить у площині суто цивільно-правових відносин між ФДМУ, окружним судом та Інститутом транспорту. Згодом суд викликав на охорону приміщення службу міліції “Грифон”, які під тиском вимагають від інституту актів про передачу приміщення в оренду суду. Вони стверджують, що мають рішення суду, але відмовляються його показувати.

Заступник директора Інституту пред’явив усі документи, які засвідчують відмову окружному суду у наданні оренди приміщень. Загальна площа приміщень інституту — 4700 м2, з них 250 м2 передано міністерській структурі (державна станція захисту), 630 м2 належать держказначейству, 163 м2 займає ДПА і 134 м2 займає приватна структура.

Як розповідає вахтер інституту Наталія, близько 7:30 ранку із четвертого поверху будівлі почула сильний стукіт у двері, а коли добігла донизу, до побачила, як всередину вдерлися мінімум семеро чоловік у цивільному, які також відрізали і забрали службовий телефон. З мобільного подзвонила спершу сину, щоб той викликав міліцію, потім директору.

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Олександр Чуприна розповідає, що за зверненням голови ОДА та голови облради в 2010 році Міністерство аграрної політики України надало окружному адмінсуду погодження на передачу частини вільних приміщень Інституту в оренду суду. Мінагропром, який в особі держави є єдиним розпорядником і власником даної споруди, надав погодження Фонду держмайна щодо передбачення передачі цих приміщень в оренду окружному адмінсуду. 14 липня цього року за участі ФДМУ було передано в оренду Івано-Франківському окружному адмінсуду вільні приміщення Інституту площею 1100 м2. Це підтверджується договором оренди і актом прийому-передачі приміщень.

Представник суду стверджує, що певні керівні посадовці Інституту чинять усілякі перешкоди у виконанні передачі приміщень в оренду. Неодноразові наради облради й ОДА не можуть вплинути на позицію керівництва Інституту.

За словами Олександра Чуприни, твердження про рейдерське захоплення приміщень Інституту не відповідають дійсності. Суддя стверджує, що представники суду не виламували дверей і не вдиралися у приміщення, а викликані працівники міліції встановили факт виламання вхідних дверей невідомими особами. Утім, остаточні висновки за правоохоронними органами. За словами судді, приміщення інституту належать окружному адмінсуду, тому працівники суду “не могли вламатися у своє ж приміщення”.


Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.