Фото

Брама палацу Потоцьких в аварійному стані (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Арка в аварійному стані! Паркування автомобілів і прохід суворо заборонений! Адміністрація». Аркуш із таким написом прикріплений на брамі палацу Потоцьких в Івано-Франківську. В аварійному стані ціла споруда уже давно, та зрушень у питанні збереження цінної архітектурної пам’ятки 17-го століття досі не було.

Утім, днями Івано-Франківська обласна рада прийняла Звернення до Кабінету міністрів України, в якому зокрема пропонує провести реставрацію палацу Потоцьких. Для цього депутати планують залучити до 2012 року 31,5 млн. грн. Насправді ж місцеві архітектори, а з ними й сам губернатор Михайло Вишиванюк зійшлися на думці, що всі розвалені споруди потрібно знести і побудувати новий класичний палац.

«Я обійшов всі споруди. Це купа розвалин, які не підлягають ремонту. Єдине, що можна і потрібно відреставрувати, це брама Палацу, яка знаходиться в аварійному стані», — наголосив Вишиванюк. За його словами, нова споруда, яку збудують на місці старого палацу, має бути культурно-мистецьким туристичним центром із картинною галереєю, яка експонуватиме мистецькі твори, що довгий час зберігаються на складах Художнього музею.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.