Авто Соціум

В Україні дороги державного значення хочуть зробити платними для вантажівок

Google+PinterestLinkedInTumblr
Міністерство інфраструктури розробило законопроєкти, які передбачають введення плати за користування дорогами державного значення для вантажівок із 2023 року.
Цього вимагає Угода про асоціацію з Європейським Союзом, інформує Репортер із посиланням на Громадське.
«Пропонується запровадити з 1 січня 2023 року плату за використання автомобільних доріг загального користування державного значення транспортними засобами повною масою 12 тонн і більше», — йдеться у відповіді Мінінфраструктури на запит hromadske.

Також там уточнили, що зібрані кошти направлятимуть до державного дорожнього фонду. За порушення цих правил буде адміністративна відповідальність. Однак робити платними для вантажівок будуть не всі дороги.

«Віднесення автомобільних доріг загального користування державного значення до розряду платних планується здійснювати з урахуванням показників рівності проїзної частини доріг», — уточнили в міністерстві.

Платні дороги в Україні

Поки у нас немає жодної такої дороги, однак вже є постанова уряду, яка встановлює максимальні тарифи для проїзду платними дорогами — для вантажівок, автобусів та іншого транспорту масою 12 тонн і більше. Він становить 0,133 євро за кілометр. За нинішнім курсом це 4,2 грн.

Зазначимо, що, по-перше, це максимальний тариф, тобто він може бути меншим, але не більшим. По-друге, до 2023 року це може ще змінитись, та й не факт, що введення плати за проїзд не відтермінують.

Перелік автомобільних доріг загального користування державного значення — в постанові уряду.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.