До 350-річчя Івано-Франківська, крім благоустрою вулиць, облаштування нового скверу та інших заходів, комунальні служби готували й дороги. Нині вони залатані у центрі міста, тут оновили розмітку. Загалом протягом весни мають виконати 80% поточного ремонту доріг. У міському бюджеті на це передбачили 3 млн. 477 тис. грн. Та чи ефективний той ремонт?
Ще на початку квітня стало відомо, що поточним ремонтом вулиць Івано-Франківська цього року займеться івано-франківське КП ДРЕУ. Саме це підприємство виграло конкурсні торги, оголошені в лютому міськвиконкомом. Щоправда, документація на 17 сторінках до тих торгів подекуди мала суто формальний характер.
Технічними вимогами серед іншого передбачені: ямковий ремонт площею від 5 до 25 м2, зрізка дорожнього покриття фрезою на глибину 5-7 см, забивка глибоких ям асфальтобетоном і навіть ремонт тротуарної плитки та бордюрів. Завершувалися ті вимоги просто унікальними рядками: «Поточний ремонт доріг здійснювати на пошкоджених ділянках доріг усіх вулиць міста Івано-Франківська». Немов для зайвої наочності там же, у документації торгів, був додаток №3. На двох його сторінках — перелік вулиць, які треба полатати, усі до одної, майже 500 вулиць. І на всі — 3,5 млн. грн. Тобто в середньому маємо приблизно по 7 тис. грн. на одну вулицю.
Оскільки зробити всі нереально (чи хтось хоче посперечатися?), які саме ділянки ремонтувати, виконавці, напевно, можуть вибирати довільно. А вулиці, які роками не бачать навіть ямкового ремонту, просто собі «висять» у технічній документації ремонтників.
Щороку франківські водії дивуються, чому від ремонту не залишається й сліду. З таким формальним підходом це запитання стає риторичним.
Comments are closed.