У неділю, 12 травня, в Івано-Франківську відбулися змагання з автослалому «Станіславський тризуб». Гонка стала другим етапом української чемпіонської серії з автослалому.
Раніше змагання з фігурного водіння відбувалися на Північному бульварі імені Пушкіна. Цього разу – на стоянці біля торгового центру «Арсен». Прикарпатський автомобільний клуб уже не вперше проводить автослалом на цьому місці – тут доволі просторо, і, що дуже важливо, не потрібно перекривати дороги.
За добру сотню метрів від стоянки вже чути ревіння моторів і характерне вищання коліс. Незважаючи на те, що гонка відбувається далеченько від центру міста, а сонце добряче припікає, людей зібралося чимало.
На стоянці фішки утворюють хитромудру фігуру. Цього разу вона дуже нагадує тризуб, від цього й назва гонки. Гонщики мають якомога швидше проїхати чітко визначеним маршрутом, не зачепивши жодної фішки. Стартують окремо, змагання на час. Загалом, у цьому – суть автослалому.
Єдина жінка серед учасників гонки – Анастасія Влашин. Тендітний водій не боїться агресивного автомобіля Honda Civic, на якому виступає. У слаломі треба багато й дуже швидко крутити кермо, і, як каже Влашин, наступного дня руки таки болять.
«Для мене – це своєрідний відпочинок від роботи, буденності, – розповідає 25‑річна гонщиця. – Машину налаштовувати мені допомагає рідний автоклуб Race Factory, так само разом із клубом їздимо на аеродром тренуватися, відпрацьовуємо слаломні фігури. Під час змагань, коли адреналін переповнює кров, ніякого болю в руках не чути, це приходить вдома, коли нарешті розслабляєшся. Та воно того варте».
Перегони проходять у кількох заліках. Спортсмени поділені на водіїв авто із переднім та заднім приводом. Окремо змагаються аматори. Якщо задньопривідні машини долають трасу ефектними заносами, то передньопривідні – менш видовищно, зате швидше.
Цього року у заліку переднього приводу лідирує 24‑річний львів’янин Павло Василькевич на Honda CRX, хореограф, тренер з бальних танців. Він переміг у першому етапі в Хмельницькому, переміг і в Івано-Франківську. Повноцінно він виступає лише другий рік, та вже хоче стати чемпіоном.
«Найголовніше – це тренування, – каже Василькевич. – Маємо стадіон «Арена Львів», де частину великої парковки не використовують. Там чудове покриття. Крім змагальних фігур, тренуємо і базові елементи слалому – змійку, поліцейський розворот тощо. Також я ретельно підготував ходову частину, бо це, на мою думку, найголовніше в автомобілі».
Головним конкурентом Василькевича є досвідчений іванофранківець Ігор Фальчук, який, крім автоспорту, захоплюється і настільним тенісом, входить до рейтингу найкращих тенісистів України. Його червону Honda CRX із номером 13 на дверях знають добре. «Honda – дуже добре авто для цього спорту, – каже Фальчук. – В неї сильніший кузов, надійніша ходова, довговічніший двигун. Напевно, справа в якісних запчастинах, хоча в обслуговуванні Honda дешевше, ніж ті ж німецькі машини».
До Франківська приїхали гонщики з Тернополя, Львова, Хмельницького, Вінниці – загалом 18 учасників. Як каже президент Прикарпатського автоклубу Олександра Кодак, автослалом не втрачає своєї популярності.
«Це найдешевший вид автоспорту, – говорить Кодак. – До того ж це найкращий старт для спортсменів, які хочуть зробити гоночну кар’єру. Зі слалому вийшли відомі ралісти Олексій Мочанов, Сергій Скок, Ігор Сторчак, Ярослав Яновський. Тут не потрібно багато грошей, береш свою машину та їдеш».
Більше фото зі «Станіславського тризубу» дивіться тут: https://www.report.if.ua/portal/foto/v-ivano-frankivsku-vidbuvsya-avtoslalom-stanislavskyy-tryzub-foto
Переможці та призери «Станіславського тризуба»
Автомобілі з переднім приводом
1. Павло Василькевич (Львів), Honda CRX
2. Ілля Нехай (Івано-Франківськ), Honda CRX
3. Ігор Фальчук (Івано-Франківськ), Honda CRX
Автомобілі із заднім приводом
1. Михайло Капітула (Хмельницький), BMW 330
2. Олександр Онофрійчук (Вінниця), ВАЗ-318 DocMobile
3. Олексій Виговський (Львів), ВАЗ-2106
Аматори
1. Тарас Рогацький (Івано-Франківськ), Opel Corsa
2. Володимир Висоцький (Івано-Франківськ), Honda CRX
3. Михайло Лясенко (Івано-Франківськ), Honda CRX
До теми
Цього року Прикарпаття прийме ще кілька гонок всеукраїнського масштабу.
21‑22 червня. Кривопільський перевал, ТК «Буковель»
Четвертий і п’ятий етапи чемпіонату України з гірських гонок
16‑18 серпня. Чернівецька та Івано-Франківська області
«Александров ралі», четвертий етап чемпіонату України з ралі
7 вересня. Івано-Франківська область
«Gorgan Trophy’13», третій етап чемпіонату України з трофі-рейдів
18‑19 жовтня. Івано-Франківська область
«Трембіта», шостий етап чемпіонату України з ралі
19‑20 жовтня. Івано-Франківськ
Сьомий етап чемпіонської серії з автослалому.
Comments are closed.