Авто

Широкі шини проти вузьких на снігу та льоду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час руху по засніжених і зледенілих дорогах вибір ширини гуми може суттєво вплинути на ходові якості та безпеку авто. Це дослідження поглиблюється у давню дискусію щодо вибору широких та вузьких коліс для зимової їзди.

Широкі автошини, які часто хвалять за стійкість і більшу площу поверхні, контрастують з вузькими типорозмірами, які, як вважається, забезпечують кращий розподіл тиску та зчеплення в зимових умовах.

Широкі шини проти вузьких на снігу та льоду

 

Мета цієї статті – розкрити всі складнощі та дати чітке уявлення про те, який тип коліс дійсно забезпечує чудові характеристики на снігу та льоду, допомагаючи водіям прийняти обґрунтоване рішення для своїх потреб у зимовому керуванні.

Наведені нижче результати були взяті з тесту зимових шин, проведеного Tire Review.

Вузька гума у розмірі 225/45 R18, а більш широка 255/35 R19. Тестований автомобіль – BMW 3 серії. Як зразок взято модель Hankook Winter i*Cept EVO 3.

Основне завдання розвіяти міфи, які часто стають принципами підбору та вибору комплекту нових коліс на майбутній зимовий сезон.

Дисципліна 225/45 R18 255/35 R19
Сніг
гальмування, м 18,02 18,06
Зчеплення (розгін), сік 6,65 6,8
Керування (час проходження кола), сік 82,29 83,93
Лід
гальмування, м 16,11 16,42
Зчеплення (розгін), сік 10,34 9,69

Аналіз ефективності снігу

При порівнянні характеристик снігу, відмінності, хоч і незначні, але заслуговують на увагу.

З точки зору гальмування на снігу розбіжність 0,04 метра вказує на те, що обидва типи шин можна порівняти в ефективності гальмування на снігу.

Різниця в розгоні 0,15 секунди передбачає, що вузькі автошини дають трохи швидшу реакцію при прискоренні в засніжених умовах.

Нарешті, враховуючи керованість на снігу, що відбивається на часі кола на засніженій трасі, 225/45 R18 демонструють невелику перевагу – забезпечують кращу маневреність та керованість на засніженій поверхні, хоча відмінність становить менше двох секунд.

Лід

Порівняння характеристик вузьких та широких шин на льоду показує явну різницю можливостей.

У разі гальмування на льоду, коли вимірюється відстань, необхідна для повної зупинки. Розрив близько 0,31 метра передбачає, що вузька версія ефективна в гальмуванні на зледенілій поверхні.

Щодо зчеплення на льоду, результати зворотні. Тут 255 колеса працюють краще – відрив в 0,65 секунди вказує на те, що ширша гума показує краще прискорення на льоду.

Кожен типорозмір гуми демонструє сильні сторони в різних аспектах характеристик на льоду, що підкреслює важливість урахування конкретних умов керування та потреб при виборі ширини профілю для льодових доріг.

Підсумки

Переваги продуктивності кожного розміру дійсно мають місце, але вони вкрай мінімальні. Наприклад, в засніжених умовах вузькі колеса трохи перевершують за такими показниками, як гальмування, зчеплення з дорогою та керованість.

З іншого боку, на зледенілій поверхні 225-ті шини демонструють незначну перевагу в гальмуванні, а ширші лідирують по зчепленню з дорогою.

Однак користувачам важливо розуміти, що ці відмінності є настільки незначними, що вони не повинні бути вирішальним фактором. Реальний акцент має бути зроблений на інвестуванні у якісні зимові автошини. Переваги добре спроєктованої зимової моделі, незалежно від її ширини, набагато важливіші від різниці відхилень у типорозмірі.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.