Поки є авто, їх будуть красти. Так, минулоріч тільки в Німеччині викрали близько 42 тисяч автомобілів, що на 1674 більше, ніж попереднього року. При цьому зловмисники здебільшого спеціалізуються на дорогих марках віком не більше п’яти років. Значну частину таких машин потім намагаються продати у країнах Східної Європи, зокрема, в Україні. Як же розпізнати, що вам намагаються «втюхати» крадене авто? Для цього є кілька способів.
Спеціалісти радять особливу увагу звертати на номери кузова та двигуна автомобіля. Не секрет, що такі номери має кожна машина, і часом вони можуть бути незаконно перебиті чи переварені. Замість оригінальних ставлять номери іншої машини, яка була розбита у ДТП.
У таких випадках видно, що символи у номері кузова мають ледь-помітні пошкодження, розташовані не на однаковій відстані один від одного, деякі цифри можуть бути вище чи нижче від умовної горизонтальної лінії напису. В районі номеру кузова не має бути слідів механічного впливу: напливів металу, слідів шпаклівки, підфарбовування.
Також кожна машина має унікальний код транспортного засобу, який складається із 17 символів. Це так званий VIN (Vehicle identification number). У ньому закладена інформація про виробника, характеристика автомобіля та рік випуску. Такий номер наносять на кузов чи шасі на спеціально виготовлених номерних табличках. Окрім VIN, тут дублюється номер кузова, і табличку теж можуть змінити, тож її також потрібно оглянути на предмет стороннього втручання.
Звісно, варто ретельно перевірити і документацію на авто. Потерті, брудні, з плямами та розводами документи потребують підвищеної уваги. Печатки на паперах мають бути чіткими, написи, зроблені в один час, – однакової насиченості.
Разом з автомобілем та документами уважно придивіться до продавця. Якщо він говорить, що хоче швидше його продати, та пропонує оформити необхідні документи на місці, не поспішайте.
Кожне авто має свої особливості. Наприклад, у деяких номер кузова вибитий знизу, і машину для огляду треба встановлювати на підйомник. Експерти кажуть, що деколи номери переварюються та зашпакльовуються настільки ретельно, що людина-нефахівець ніколи не запідозрить підміну. Тому, якщо є найменші підозри, попросіть продавця з’їздити з вами до найближчого реєстраційно-екзаменаційного відділу ДАІ.
У кожному із п’яти прикарпатських МРЕВ працює експерт комплексного дослідження транспортних засобів. Він може оглянути авто візуально, або ж перевірити первинну інформацію про нього, підключившись до внутрішнього комп’ютера автомобіля. Тільки з результатами цієї перевірки можна спокійно купувати машину.
Comments are closed.