Володимир (Івано-Франківськ):— У центрі міста по вулиці Незалежності є кілька пішохідних переходів, виконаних у червоному та білому кольорах. Знаю, що не так давно, коли їх вперше нанесли у такому вигляді, ДАІ заборонило це робити, мовляв, вони не відповідають українським стандартам. Чому їх і далі відновлюють червоно-білими?
Віталій Царьов, старший інспектор ДАІ з організації дорожнього руху Івано-Франківська:
— Справа в тому, що минулого року вийшов новий державний стандарт ДСТУ 2587:2010. Він вводить багато нових норм, які відповідають європейським зразкам. Перелічу кілька нововведень з дорожньої розмітки.
Червоно-білі переходи тепер відповідають держстандарту. Щоправда, ті, про які запитує читач, нанесені неправильно. Згідно з новим ДСТУ, такі переходи наносять у місцях з підвищеною вірогідністю ДТП, але вони мають бути нерегульованими, а згадані «зебри» є регульованими – там встановлені світлофори.
Крім цього, за новим ДСТУ, червоним на дорозі має позначатися місце, де дорогу перетинає велосипедна доріжка. Синіми полосами обводиться зона платної парковки (це вже зроблено в Івано-Франківську). Також на дорозі має позначатися наближення до пристрою примусового зниження швидкості. Деякі дорожні знаки відтепер будуть наноситися також і на дорогу, наприклад, «Пішохідний перехід», «Небезпека», «Велодоріжка» тощо.
Варто сказати, що такі стандарти діють в Європі ще з 1960-х років. Ми повідомили органи місцевої влади, управління ЖКГ про ці нові стандарти. Також ми звернулися до них із проханням, аби підрядники, які працюватимуть на дорогах, дотримувалися нового ДСТУ і всю нову розмітку наносили з нашого погодження.
Comments are closed.