Авто

Правила знову міняють

Google+PinterestLinkedInTumblr

Минулого тижня увагу багатьох водіїв привернув до себе Кабмін. Міністри ухвалили зміни до Правил дорожнього руху.

В уряді кажуть, що в нових правилах просто детальніше виписали визначення багатьох понять. Але кілька новацій все-таки вплинуть безпосередньо на водіїв.

Одразу зауважимо, що нові правила наберуть чинності лише 15 квітня. Тож у водіїв ще є час, аби з ними ознайомитися. Постанову, яку датовано 11 лютого за № 111, вже вивісили на сайті уряду.

Дорожні знаки

Багато уваги у нових правилах приділили дорожнім знакам. Це чи не найболючіше питання для водіїв, особливо, коли їх зупиняють інспектори ДАІ. Отже тепер «дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та зі змінною інформацією», — говорить оновлений пункт 8.2.

У правилах з’явився цілком новий пункт 8.21 про дорожні знаки. Він серед іншого визначає, що знаки не мають бути закриті від водіїв повністю або частково будь-якими перешкодами. Також їх має бути видно на відстані не менш як 100 метрів, а розміщуватися вони повинні не вище шести метрів над дорогою.

Розмітка

Також у правилах з’явився новий пункт 8.51 про дорожню розмітку. Тут виписали, що розмітку має бути видно як удень, так і вночі, але із зауваженням: «На ділянках доріг, на яких є труднощі для видимості учасниками дорожнього руху дорожньої розмітки (сніг, бруд тощо) або дорожня розмітка не може бути відновлена, встановлюються відповідні за змістом дорожні знаки». Сподіваємося, це положення таки виконуватимуть на практиці, бо навіть влітку на багатьох наших розбитих дорогах розмітки взагалі не існує як такої.

Світимо вдень

Водіям треба буде слідкувати за своїми фарами. У пункті 9.8 з’явився новий абзац: «З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар».

Тулимося до правого краю

Міністри уточнили пункт 11.2, який примушував водіїв рухатися «якнайближче до правого краю проїзної частини». Тепер водіям дали трохи більше свободи пересування. Пункт звучить так: «На дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом».

Геть сторонні предмети

А цей пункт стане дуже актуальним для українських міст. Останнім часом ринки, магазини, кафе чи ресторани взяли моду виставляти попри дорогу помаранчеві конуси, аби тут ніхто не паркувався. Із 15 квітня конуси опиняться під забороною. У правилах з’явиться окремий пункт 15.15: «На проїзній частині забороняється встановлення предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів». Щоправда, у ньому є три винятки: оформлення ДТП, виконання дорожніх робіт, обмеження чи заборона руху «у випадках, передбачених законодавством».

Нові правила введуть на українських дорогах кілька нових дорожніх знаків

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.