Авто

Подорож під час війни: що робити, якщо в дорозі поламалась автівка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Подорож автомобілем у воєнний час — це завжди ризик. Навіть якщо шлях пролягає через відносно безпечні території, ви повинні бути готові до відсутності сервісу та підвищеної настороженості інших учасників руху. Ситуації, які раніше вирішувалися одним дзвінком або зверненням до сусідів із трафіку, сьогодні можуть перетворитися на велику проблему.

Щоб захистити себе від цього, варто розраховувати тільки на себе і заздалегідь запастися всім необхідним, у тому числі корисною інформацією, пише Автопро.

Що робити, якщо в дорозі поламалась автівка

Проблеми з двигуном, які вирішуються на місці

Якщо машина не заводиться серед траси, у цього може бути безліч причин, і далеко не всі вимагають втручання майстра. За умови, що у вас є деякі дрібниці, від більшості з таких причин можна позбутися за 10 хвилин.

Сіла батарейка в імобілайзері

Найпростіша і легко вирішувана проблема, яка не дасть авто рушити далі. Попри всю свою очевидність, під впливом паніки чи забудькуватості водії часто забувають перевірити пристрій. Або ж забувають закинути у бардачок змінні батареї.

Закінчилося паливо

На відміну від попередньої, цю проблему важко не помітити. Добре, що є датчик та світловий сигнал. Але вирішити її складніше — каністра бензину важить набагато більше, ніж батарейка, і коштує дорожче. Проте вирушати без неї зараз — чистий екстрим. Пам’ятайте, що багато автозаправок, зазначених на карті, зараз можуть просто не працювати.

Згоріли запобіжники

Заважати автомобілю завестися може згорілий запобіжник виконавчих механізмів двигуна або запобіжник паливного насоса. Проблема вирішується заміною – якщо є чим міняти.

Зносилися свічки запалювання

У якийсь момент ресурс свічок запалювання закінчується і немає іншого виходу, крім того, щоб їх замінити.

Але не всі проблеми потребують матеріальних засобів вирішення. Під капотом щось могло просто зіскочити зі свого місця. Досить уважно оглянути внутрішній простір авто, щоб знайти непорядок та усунути його:

  • злетів шланг із впускного колектора — одним рухом шланг повертається на законне місце. Можна для вірності затягнути хомутом.
  • злетів ремінь генератора — встановіть його назад, зафіксувавши на шківах. Якщо ремінь зношений, мабуть, він злетить знову, але якийсь час до заміни можна протягнути.
  • зіскочила клема АКБ — перш ніж ставити на місце, її необхідно зачистити наждачкою дрібної фракції або хоча б зіскребти оксид ножем.

Комплект запобіжників і свічок запалювання, батарейки, каністра палива та вміння зберігати спокій у будь-яких ситуаціях, — ось без чого сьогодні автомобілісту на «великій дорозі» робити нічого. Стресостійкість доведеться в собі вирощувати, все інше швидко та за вигідними цінами можна купити на маркетплейсі Автопро.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.