Авто

Перший Москвич

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цей раритетний автомобіль «Москвич-400» в Івано-Франківську легко знайти. Щодня від стоїть перед одним із магазинів по вулиці Франка. «Репортер» дізнався більше про машину та її власника.

«Це авто випустили у 1951 році, а я придбав його у грудні минулого року в Рівному, — розповідає власник, 27-річний іванофранківець Петро Галабура. — Там свого часу його виміняли з Кіровограду на BMW 1939 року. Я шукав ретроавтомобіль, який би доповнював фасад мого магазину, розраховував знайти легендарну «Побєду», але коли побачив цей «Москвич» у чудовому стані, то без сумнівів взяв його».

З того часу, як авто переїхало до Івано-Франківська, над ним трохи попрацювали. Нині, за словами власника, найбільший ексклюзив у цій машині — «рідна» резина. Крім того, встановили сигнали повороту, бокове дзеркало заднього огляду, протитуманні фари, пороги під дверима, а також повністю перешили салон.

Під капотом стоїть дещо молодший двигун — від 407-го «Мос­квича», зате потужніший за оригінальний комплект. Цю машину розганяли до 90 км/год. Єдина вада — великі апетити: на 100 км по місту він «з’їдає» 12 літрів 80-го бензину.

«До цього авто треба було трохи звикнути, — говорить Петро Галабура. — Його лобове скло доволі вузьке, і коли вперше сів у нього, здавалося, що дивлюся вперед з кулеметного доту. Так само треба було звикнути до триступінчатої коробки передач із важелем на кермі, та й до самого керма, досить жорсткого, без гідропідсилювача. Також тут немає пічки, тож, коли ми взимку їхали у ньому до Рівного, було дуже непросто. Але сам по собі автомобіль легкий, 800-кг, має потужний двигун, і на дорозі поводиться досить динамічно».

Наразі власник не планує поїздок на автовиставки чи фестивалі на своєму, але залюбки дозволяє використовувати авто у фотосесіях молодят. Щотижня його миють і обов’язково полірують, адже ретроавтомобіль має завжди бути «при параді».

«Коли взяв цей автомобіль, з’явилося бажання колись придбати ще якийсь раритет, — зізнається Петро Галабура. — Наприклад, у «Москвичів» були і кабріолети, і так звані «буратіни» — частково зроблені з дерева. Але про це ще рано говорити, усе залежить від фінансових успіхів».

До теми

Москвич-400 — легковий автомобіль, який випускали на Заводі малолітражних автомобілів у Москві (ЗМА) з грудня 1946 до 1954 року. Перший із знаменитої серії Москвичів. З самого початку був аналогом Opel Kadett K38, який випускали у Німеччині у 1937-1940 роках.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.