Свічки розжарювання – важлива складова автомобілів з дизельними силовими агрегатами. Для підтримки стабільної роботи машини потрібно постійно перевіряти і контролювати їх стан. Якщо виявлені несправності, найімовірніше доведеться підбирати в каталозі автозапчастин нові свічки.
Ознаки несправності свічок розжарювання
Виявити дефекти в роботі можна за кількома «симптомами». Найбільш поширені – це:
- труднощі з запуском двигуна;
- неможливість завести авто;
- порушення стабільності на холостих обертах;
- поява білого диму з вихлопної труби.
У більшості випадків поломки припадають на холодний період експлуатації. Це обумовлено недостатнім прогріванням камери загоряння палива. Свічки розжарювання, що зношуються. Навіть найкращі їх зразки мають відносно невеликий ресурс. Низькоякісні компоненти ламаються частіше. Прискорити знос можуть сторонні чинники. До таких належать порушення в роботі паливної системи, заправка дешевого пального, збої з боку електропроводки, блоку управління. Не можна нехтувати необхідністю заміни свічки розжарювання, тим більше, що її вартість не «з’їсть» сімейний бюджет.
Визначити, скільки компонентів вийшло з ладу, не складе труднощів. Якщо відмовляє тільки одна свічка, з’являються проблеми на холостих обертах і труднощі зі стартом двигуна. Вихід з ладу відразу двох елементів не дозволить завести мотор.
Як скоротити ризики
Купити свічки розжарювання можна в інтернет-магазині. Як правило, тут пропонуються окремі комплектуючі та набори. Експерти рекомендують міняти всі елементи, навіть якщо з ладу вийшов тільки один. Восени бажано виконати діагностики. Виявивши дефекти або малий залишковий ресурс, варто поміняти свічки заздалегідь, не чекаючи перегорання.
Діагностику реально виконати самостійно, не звертаючись до сервісного центру. Для цього буде потрібно мультиметр. Сучасні машини з системою самодіагностики не вимагають такої пильної уваги. Бортовий комп’ютер попередить про неполадки за допомогою спеціального індикатора. Пропустити термін заміни в даному випадку водій ризикує тільки, якщо разом зі свічками виходить з ладу електроніка.
Поміняти компоненти можна самостійно, але при наявності досвіду. Помилки в цій справі можуть привести до фізичних ушкодженнями свічки. Це призводить до необхідності повного демонтажу блоку.
Якісні свічки напруження в середньому служать 60 тисяч кілометрів. Їх ресурс знижується через заправки поганого палива, інтенсивної експлуатації і агресивної їзди. Іноді функції знижуються через забруднення. Ситуацію рятує промивка. Це лише тимчасова міра. Щоб мотор працював довго і справно, його необхідно підтримувати. Своєчасна заміна свічок накалу – одна з основних профілактик. Ігнорування тривожних ознак не тільки призведе до раптової зупинки на дорозі, але і до супутніх несправностей, що в рази збільшить вартість ремонту.
Comments are closed.