Авто

Не все те скло, що прозоре

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Час від часу водіям доводиться міняти лобове скло. Причиною може бути як каміння з-під коліс сусіднього авто, так і дорожньо-транспортна пригода. Здавалося б, нічого складного – купив нове, відвіз на сервіс, встановили, маєш спокій. Та, виявляється, не все так просто.

Нині автоскло на Прикарпатті можна придбати на кожному автомобільному ринку. Тут низькі ціни та широкий асортимент. Але, як кажуть спеціалісти, автомобілістам не варто купуватися на привабливу вартість. Придбати лобове скло в першого ліпшого продавця означає не цінувати не лише власні гроші й час, але й життя. Адже неякісне скло в разі чого не захистить ані водія, ані пасажира.

«Здебільшого на наших ринках продають китайське скло, – розповідає спеціаліст з встановлення автоскла Сергій Хамалич. – Я не кажу, що усе китайське – неякісне. Нині там є заводи, які виготовляють якісне скло для всесвітньо відомих автомобільних виробників за їхньою ліцензією. Але зовсім інше, значно гірше скло китайці роблять в якості запчастин».

На сході підробляють навіть скло для російських ВАЗів. Фірмове, виробництва фірми «БОР», для «Ниви» чи «дев’ятки» коштує близько 500 грн. А на ринку є аналоги удвічі дешевші.

«Неякісне скло дуже легко впізнати не тільки за ціною, – говорить Сергій Хамалич. – Вже при першому прикладанні на отвір автомобіля видно його характерні недоліки: або немає потрібного згину на кутах, або овалу по ширині чи висоті. Буває, три кути «сідають» на свої місця, а один випинається ледь не на сантиметр. Тоді я одразу кажу власнику, що це неякісне скло, і за нього я не буду відповідати».

За словами майстра, якщо ж водій наполягає на встановленні саме цього скла, то доводиться брати ремінь, стягувати його на отворі, чекати, щоб застиг клей. Але тоді скло отримує напругу та значно легше тріскається чи б’ється при попаданні камінців на дорозі.

Як каже Хамалич, неякісне скло втомлює очі водія, адже часто неправильно заломлює світло. На пам’яті майстра було кілька випадків, коли таксисти чи далекобійники ставили дешеве скло і згодом починали скаржитися на втому в очах. А після заміни лобового скла дискомфорт зникав.

«Одного разу до мене приїхав водій, який кілька днів перед тим купив на авторинку машину та скаржився, що його лобове скло стукає, – згадує Сергій Хамалич. – Виявилося, що попередній влас­ник міняв скло і приклеїв нове звичайним силікатним клеєм. До слова, розпіз­нати, чи скло в машині «рідне», чи його міняли, дуже просто. Достатньо зняти в салоні накладки на бокових стойках. Людина, яка у цьому розбирається, одразу побачить, чи скло «клеїв» робот на заводському конвеєрі, а чи майстер на СТО. Можна перевірити маркування».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.