Авто

На колесах за кордон. Чехія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Продовжуємо розповідати про особливості дорожнього руху за кордоном. Цього разу – Чехія, країна спокійних і культурних водіїв. Загалом правила дорожнього руху в Чехії мало чим відрізняються від сусідніх держав Євросоюзу.

Особливості:

• Ближнє світло має бути увімк­нене завжди. В будь-який час доби і в будь-якому місці.

• На регульованих перехрестях (тобто на перехрестях зі світлофором) заборонений розворот.

• Максимально дозволена швидкість у населеному пункті – 50 км / год., за містом – 90 км / год., по магістралі – 130 км / год., і 80 км / год. на автомагістралі в місті.

Частина доріг у Чехії є платними. Після оплати водій отримує спеціальну марочку-дозвіл з двох частин. Одну треба помістити під лобове скло, іншу – покласти разом із документами на випадок зустрічі з поліцією. Ці дозволи розраховані не на кілометраж, а на певний термін. Для легковика до 3,5 тонн 10 днів проїзду платними дорогами вартує 310 крон, один місяць – 440 крон, рік – 1500 крон. (1 євро – майже 26 крон)

У більшості міст Чехії використовують паркувальні автомати (parkovací automaty). Оплата – готівкою. Допустимий час стоянки від 30 хвилин до шести годин. Орієнтовна вартість залежить від місця й коливається від 10 до 40 крон на годину.

Столиця Чехії Прага має окрему систему парковки. Стоянки там поділені на три зони:

• помаранчева – дві години паркування вартістю до 40 крон на годину;

• зелена – шість годин паркування за ціною до 30 крон за годину;

• синя – тільки для жителів міста і службових машин.

Про «сині зони» (Modré zóny) водії мають пам’ятати особливо. У центрі вони покривають 90 % паркувальних місць. Зупинятися в межах синіх ліній можуть тільки водії, які живуть у цьому районі, та фірми з тутешньою реєстрацією. Стоянка авто, що не має спеціальної карти-дозволу на паркування у цій зоні, як правило, закінчується евакуацією машини поліцією.

Є альтернативи. В центрі можна припаркувати машину на стоянках великих супермаркетів або при готелях. На околицях міста є стоянки системи Park & Ride. Вони розташовані поблизу станцій метро. Парковки охороняються і коштують від 10 крон на день. Закриваються ці стоянки близько 1 години ночі.

Зустріч із поліцією. Тут діє правило, характерне для всієї Європи. Якщо вас зупинили, то швидше за все ви щось порушили. Штрафи з іноземців стягують на місці. Мінімальні санкції – 500 крон – за непристебнуті ремені безпеки та розворот у недозволеному місці. Перевищення швидкості до 20 км / год. – 1000 крон, понад 20-40 км / год. – 2500 крон. Похибки при вимірюванні швидкості в Чехії значно суворіші, ніж в Україні. При швидкості до 100 км / год. – 3 км / год., понад 100 км / год. – 3 %. Алкоголь за кермом заборонений повністю, тобто 0,0 проміле. Майже всі пат­рулі мають алкотестери.

Вимірювати швидкість у Чехії можуть і поліцейські, і незвичні для наших доріг інтерактивні системи. Попри дорогу ставлять великі табло, на яких в режимі реального часу транслюється швидкість машин, що наближаються до вимірювача. Переважно ці пристрої ставлять у невеликих населених пунктах, через які проходять міжміські дороги. Так культурні чехи впливають на самосвідомість водіїв.

Взагалі, культура водіння в Чехії на дуже високому рівні. Якщо ви помилилися поворотом чи рядом, вас пропустять. Там абсолютно не має значення, чи це водій дешевої старенької Skoda, чи дорогого Toyota Land Cruiser. Головне – самому не газувати і таким чином не хамити водіям-сусідам.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.