У середу, 14 березня, український уряд ввів новий збір, який стосується імпорту автомобілів. За даними Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД), додатковий збір становитиме від 6,46% до 12,95%.
Таке рішення прийняла Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі на основі заяви Асоціації українських автовиробників Укравтопром.
Нове спецмито стосуватиметься нових легковиків і бусів (вісім місць, крім водія) із двигуном внутрішнього згоряння, з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом, з об’ємом циліндрів понад 1000 см3, але не більше 1500 см3 — 6,46%. На такий же транспорт, але з об’ємом циліндрів від 1500 до 2200 см3 — 12, 95%.
Мито набирає чинності через 30 днів, тобто з 13 квітня цього року. Асоціація вже рекомендує автоімпортерам за цей місяць ввезти та розмитнити необхідну кількість автівок за старими податками без спецмита.
«Разом із тим, ми не виключаємо, що з 13 квітня цього року провідні імпортери згорнуть свою діяльність у сегменті бензинових авто з об’ємом двигуна 1000‑2200 см3», — повідомляють у ВААІД. Асоціація вважає, що введення спецмита зашкодить усім — українським водіям, держбюджету, бізнесу, а також іміджу держави та навіть самим автовиробникам.
Нагадаємо, що у 2002 році після введення 31,7% спецмита на імпорт авто із Росії, вартість таких машин зросла на 38%. При цьому ціна аналогічних авто, які почали збирати в Україні, за даними ВААІД, також зросла.
Натомість, в Укравтопромі вважають, що нині українські автовиробники підійшли до межі, за якою буде неможливо зберегти автомобільну промисловість. Так, у січні цього року автовиробництво в Україні скоротилося у 5,8 разів порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 832 одиниць. Уряд пояснює введення спецмита необхідністю захистити вітчизняного виробника.
У вівторок, 19 березня, про скасування нового митного збору Україну попросив Євросоюз. «Ми закликаємо Україну переглянути й відкликати своє рішення, оскільки йому не вистачає належного юридичного обґрунтування, і воно впливає на економічні інтереси ЄС», — наголосили у представництві Євросоюзу в Україні.
На думку ЄС, введення спецмита встановлює додаткові торговельні бар’єри та може мати «вкрай руйнівний вплив на експорт автомобілів із країн Євросоюзу».
Comments are closed.