Авто

Гріємося в авто

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Не секрет, що зима — то найгірший час для автомобіля. Водіям ця пора додає відчутних турбот. Поряд із прогрівом двигуна, боротьбою з замерзлими вузлами та замками дверцят, треба й самому якось грітися в машині. Та навіть тут є свої тонкощі.

Взимку дуже важливо вміти правильно використовувати системи опалення та вентиляції салону. Більшість автомобільних кондиціонерів мають три основні режими: робота на лобове скло, в салон та в ноги. Ці режими треба комбінувати. Тепле повітря потрібно спрямовувати в салон, коли машина ще гріється.

«Дути» тепло вниз, в ноги, треба для обігріву пасажирів, особливо, тих, які сидять на задньому дивані. У такому режимі повітря потрапляє туди швидше. Це особливо актуально для машин виробництва пострадянського простору.

На лобове скло взимку «дути» треба майже постійно. Спеціалісти радять «піддувати» лобове хоча б з мінімальною силою. Водночас, не варто зловживати режимом циркуляції повітря в машині. Звісно, в салон не потраплять неприємні запахи чи пилюка. Але якщо довго так їхати взимку, почнуть запотівати вікна.

«Для ефективної роботи систем опалення та вентиляції треба регулярно перевіряти повітряні отвори перед лобовим склом, — радить Андрій Олійник, працівник одного з франківських автосервісів. — Вони мають властивість забиватися снігом, опалим листям. Часом водії жаліються, що ніби й «дують» на лобове скло, а воно все одно потіє. Зазвичай, проблема в тому, що вони забувають про вологість в самому салоні. Не треба допускати, щоб вона підвищилась. А це стається від випаровування води та снігу з килимків у салоні. Їх треба часто чистити. Важливо тримати в чистоті й лобове скло та вікна автомобіля. Чисте скло швидше відтане».

Аби скло в машині не замерзало, є доволі проста хитрість. Перед тим, як закрити машину на ніч, треба відкрити дверцята й напустити всередину холодного повітря. Так температура в салоні наблизиться до вуличної.

Не варто захоплюватися надто високою температурою в салоні. Так можна легко застудитися, коли з «тропіків» у машині вийти на морозну вулицю.

Актуальним взимку стає й підігрів сидінь. Водії кажуть, що від цього машина витрачає більше пального. Насправді ж, не більше, ніж при одній увімкненій фарі. Обігрів сидінь можна замовити як при купівлі авто, так і купити окремі накидки. Щоправда, багато водіїв неоднозначно ставиться до цих зручностей. Кажуть, від підігріву сидінь нагріваються і статеві органи мужчини, а це шкідливо. Ще одне твердження — якщо прямо з теплого сидіння машини вийти на мороз, то можна застудитися.

Звернемося до лікарів. Як кажуть медики, шкідливий вплив підігріву сидінь надуманий. «Підігрів сидінь не шкодить здоров’ю, принаймні прямих доказів цього немає, — каже Роман Гришко, лікар-уролог міської поліклініки № 4. — Якщо сидіння тепле — це навпаки добре. Значно гірше, коли взимку водій виходить з теплого приміщення та сідає в авто на холодне сидіння. Шкодить здоров’ю не підігрів, а тривале сидіння за кермом і малорухомий спосіб життя».

Щодо другої тези, лікарі теж мають іншу думку. Якщо водій легко одітий, то простуду він підхопить не від того, що користується підігрівом, а від того, що не підготувався до сезону. Отже, треба більше рухатися та слідкувати за собою, і жоден підігрів не зашкодить.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.