Авто

Двигун: мити чи не мити?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мийка мотора — питання, про яке немає однозначної думки навіть серед фахівців. Проте базові поради про те, як правильно робити цю відповідальну процедуру, «Репортер» усе ж зібрав.

Теоретично брудний двигун має гіршу тепловіддачу, втрачає потужність, споживає більше пального, працює нестабільно. Проте частина фахівців скептично ставиться до цього, за їхніми словами, це стосується ну дуже вже сильно забруднених агрегатів.

«Хороший двигун, як правило, не потрібно мити, хіба якщо водій примудрився сильно заляпати його брудом, — каже Роман Марцінковський, автоспортсмен із Надвірної. — Як на мене, миття впливає лише на естетичний вигляд. А якщо на моторі з’явились якісь зайві патьоки, значить, із двигуном є проблеми, мити його тим паче не потрібно, натомість треба їхати на СТО».

Попри застороги автоспеців, сьогодні є багато народних способів миття двигуна. Одні розповідають історії мийки за допомогою спрайту чи кока-коли, інші «пуцують» доместосом, особливо обдаровані миють взагалі не заглушуючи. Фахівці рекомендують не перевіряти ці подвиги, принаймні на своєму авто.

«Якщо двигун покритий просто пилюкою, то краще його не чіпати, — говорить івано-франківський гонщик і автомеханік Юрій Лепьохін. — Легка припорошеність — природний стан двигуна автомобіля, який їздить нашими дорогами. З іншого боку, якщо заляпали його багнюкою та глиною, бажано помити. Головне — слідкувати, щоб вода не потрапила, куди не треба».

За словами Лепьохіна, нерідко трапляються випадки, коли після мийки двигуна авто одразу тягнуть на СТО. Причина — погана підготовка до мийки та не менш погана просушка після неї.

Фахівці кажуть, що працівники автомийок часом і самі не знають, як правильно мити двигун. Не дивно, що адміністрація деяких мийок свідомо не бере на себе відповідальності за результати цієї процедури. Не вірите? Запитайте про це на кількох таких фірмах.

Отже, перед тим, як мити, уважно огляньте двигун. Основ­на увага — електронним датчикам, так званим «фішкам». Гумки гідроізоляції мають щільно «сидіти» на своїх місцях. Прикрити треба отвір забору повітря, вода не має потрапити до повітряного фільтру. Деякі агрегати можна взагалі огорнути в поліетиленові пакети.

Двигун миємо без зайвого заливання. Достатньо нанести спеціальний засіб, дати йому постояти 5‑10 хвилин і змити.

Після того мотор треба ретельно просушити. Ідеальним варіантом є обдув зворотньою тягою пилососу або ж якимось апаратом зі стисненим повітрям. І це має зайняти більше часу за саму мийку. Завівши авто, дайте йому ще трохи «погудіти» з відкритим капотом.

Коротко

не можна мити мотор, коли він холодний або гарячий. Оптимальна температура — 30‑40°С;

вода має бути приблизно такої ж температури, як і сам двигун;

повітрозабірник треба щільно прикрити від попадання води (наприклад, поліетиленовим пакетом зі скотчем);

аналогічно ізолюємо проводку, електрообладнання, акумулятор;

сигналізацію теж треба прикрити;

не можна чистити двигун маслами чи бензином, бо може статися загорання;

не можна використовувати рідини для миття посуду, пральні порошки і т. п., користуйтеся спеціальними засобами;

нанісши спецзасіб чи пінку на мийці, дайте двигуну постояти 5‑10 хвилин, щоб бруд «відкис», після цього змивайте;

помивши двигун, дайте йому добре просохнути, найкраще гарненько обдути всі елементи двигуна.

Коли миття зайве

Тема миття двигуна стосується не лише самого двигуна та його роботи. До прикладу, коли ви купуєте б/в автомобіль, краще, щоб його двигун був немитим.

«Продавець змиває усі сторонні патьоки, які на ньому були, — говорить Роман Марцінковський. — А вони свідчать про неполадки у двигуні. Побачити, де і що протікає в ідеально вимитому двигуні можна лише «розкрутивши» його до краю. Мало який продавець дозволить це зробити. Тож краще, щоб двигун був немитим»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.