Авто

ДАІ зачищає скло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українським водіям додалася ще одна морока. Державтоінспекція серйозно береться за автомобілі з тонованими вікнами. Відтепер за надто затемнене скло будуть штрафувати.

Буквально днями ДАІ почала кампанію проти тонованих вікон. Спершу взялися за себе. Як заявив начальник Департаменту ДАІ МВС Валерій Лозовий, на всіх патрульних автомобілях Державтоінспекції зі скла зняли тонувальну плівку. Про це говорять і на Прикарпатті. Так, старший інспектор зі зв’язків з громадськістю УДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак розповів «Репортеру», що днями відбулася перевірка у всіх районах області: усі патрульні авто – без тонування.

Щодо тонованих вікон водії висувають різні «за» і «проти». Одна точка зору – тонування не мають регулювати, адже часто у такий спосіб водії намагаються відгородити свій приватний простір у своєму ж авто. Крім того, тоновані вікна поглинають ультрафіолетове випромінювання, завдяки їм легше працює кондиціонер. А ще тонування додає вікнам міцності.

Інша думка – тонування взагалі небезпечна річ. Затемнені вікна ускладнюють видимість водію ввечері, вночі, навіть у хмар-ну погоду. Зовсім прискіпливі вороги тонованого скла кажуть, що у темряві в організмі краще вироб-ляється гормон сну – мелатонін. А це може призвести до того, що людина посеред білого дня просто засне за кермом.

Нині ДАІ закуповує обладнання для перевірки транспорту на предмет тонування скла. Як розповідає Костянтин Кулак, прилад прикладають з двох боків скла, він пропускає через нього промінь світла і таким вином визначає відсоток тонування. Днями першу партію такого обладнання вже завезли до Івано-Франківська. Кілька нарядів у обласному центрі вже перевіряють тонування. Надалі ці прилади почнуть використовувати і в районах.

Згідно з нормами, автоскло може бути затоноване не більше, як на 30 %, тож воно має пропускати до салону не менше 70 % світла. Якщо такі норми перевищені, це визнається адміністративним правопорушенням. За нього передбачили штраф у розмірі 340‑435 грн.

Що ж робити? Якщо ваші вікна вже затоновані, не відкладайте та перевірте цей відсоток в автосервісі. Якщо хочете тонувати вікна, майте на увазі, що на СТО, які цим займаються, теж має бути обладнання для визначення допустимого відсотка. Якщо вам чітко не можуть сказати, скільки світла пропускатиме в салон авто, робіть висновки.

Глас народу

Денис, приватний підприємець:
– Якщо говорити про тонування, то за цією ж логікою можна заборонити, наприклад, зелену плитку на кухні. Це – персональна справа, а якщо вже саме через тонування сталося ДТП, тоді прошу – карайте. І чому в країні з правостороннім рухом можна їздити з правим кермом, а з тонуванням – не можна?

Ірина, менеджер:
– Я вважаю, що тонування взагалі треба заборонити. Чорними вікна роблять тільки «круті», або ті, кому є що приховувати. Але треба, щоб дійсно всіх штрафували і примушували робити вікна прозорими. Аби не було винятків для «особливих» людей, як у нас це часто буває.

До теми

Схожа з українською заборона на тонування діє в Арабських Еміратах. Там також не можна тонувати скло більше, ніж на 30 %. Один час тонувати з більшим відсотком можна було зі спеціальним дозволом, але згодом заборонили і таку схему. Такі заходи влада пояснює намаганням покращити безпеку дорожнього руху.

Суворо з тонуванням у Скандинавії. У Фінляндії, якщо пропускна спроможність лобового скла менше ніж 70 %, а бокових – менше 75 %, то експлуатацію автомобіля можуть взагалі заборонити.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.