Багато водіїв не надто замислюються, чому з’являється низький тиск в автошинах в Києві, не кажучи вже про те, щоб турбуватися про це, але слід задуматися над цим питанням. Недостатньо накачані колеса можуть скоротити термін їх експлуатації, негативно вплинути на характеристики вашого автомобіля і, можливо, навіть привести до виходу з ладу шин.
Що робити, щоб цього уникнути
Коли тиск повітря стає занадто низьким, боковини гуми згинаються сильніше, і всередині автошини накопичується тепло. Якщо перегрів стає серйозним, частина гуми шини може відокремитися від каркаса – суміші тканини і стали, з якої побудована автошина. Якщо це станеться раптово, може бути різкий викид. Що може привести до втрати контролю і аварії.
Шини
Найбільший шанс, що це станеться, коли перебуваєте на автомагістралі, менше шансів на водіння в режимі «зупини і працюй», тому що гума повільно обертається і не накопичує стільки тепла. Проте, навіть на більш низьких швидкостях, є небезпеки. Шина з меншою кількістю повітря в ній – м’якше, менше прогинається і проколюється гострим краєм вибоїни.
Низький тиск в шинах погіршує економію палива
Це пов’язано з тим, що недостатньо накачана шина має більший опір. Подумайте про їзді на велосипеді: коли покришки правильно заповнені, велосипед легко крутити. Але якщо в шинах мало повітря, зусилля різко зростає. Те ж саме і з машиною. Для її переміщення потрібно більше енергії, коли покришки знаходяться на низькому рівні, і це додаткове бурчання виходить від працюючого двигуна, який використовує більше палива.
Низький тиск в шинах також погіршує керованість автомобіля
Коли гума недостатньо накачана, її боковини згинаються більше, ніж вони були розраховані при проходженні поворотів і гальмування. Протектор, точка контакту з дорогою, звивається. Шина менш стійка і має меншу тягу. Реакція на входи рульового управління стає повільною і неакуратної, а гальмівний шлях подовжується. Низький тиск в шинах може бути особливо небезпечно в надзвичайній ситуації, коли намагаєтеся уникнути аварії, і потрібна кожна частина чуйності вашого автомобіля, а також поворотів або гальмування. Низький тиск позбавляє гуму зчеплення і чуйності, які їй необхідні, щоб допомогти уникнути нещасних випадків.
Низький тиск в шинах також зменшує термін служби
Оскільки низький тиск в шинах ускладнює зіткнення автомобіля з дорогою, тому знос шин може значно зрости. Це часто проявляється в незвично важкому зносі, як на внутрішньому, так і на зовнішньому плечах покришки. Це пошкодження скоротить термін служби шини, що призведе до передчасної заміни цього дорогого компонента автомобіля.
Підтримка адекватного тиску в шинах дозволяє вашому автомобілю забезпечити економію палива, керованість і безпеку. Перевірка автомобіля на предмет низького тиску в шинах кожного місяця може оптимізувати роботу машини і заощадити ваші гроші на бензонасосі.
Comments are closed.