Авто

Чого не можна водію. Про шкідливі й небезпечні звички за кермом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якщо ви лиш недавно сіли за кермо, то ця стаття для вас. Думаємо, що й більшість водіїв, які вважають, себе «бувалими», теж знайдуть для себе щось нове. Адже багато хто не приділяє уваги простим дрібницям. А згодом вони перетворюються на погані звички і призводять до аварій. Отже, поїхали.

avto_vverh_4

Погляд

Під час руху не можна дуже сильно концентрувати увагу на автомобілі, який рухається попереду. Привчайте себе дивитись у широкому діапазоні на дві, три машини вперед і краєм ока контролювати обстановку позаду автівки. Цей навик приходить з часом, його потрібно тренувати.

Часом корисно дивитися навіть через скло переднього авто. Аналізуйте обстановку, передбачайте дії водіїв попереду і вчасно приймайте рішення про маневр.

Не прилипайте до керма

Водії-новачки часто просто тримаються за кермо, а не впевнено управляють автомобілем. Типовим є нервове перебирання руками рульового колеса, смикання перемикачів повороту тощо.

Вчіть свої руки. Кожна з них виконує свої функції. Ліва — на кермі, а ще вмикає покажчики повороту. Права постійно курсує від рульового колеса до важеля перемикання передач, у керуванні в неї допоміжна роль. Автомобіль повинен відчувати руку господаря, а не мокрі від поту пальці горе-водія.

avto_vverh_3

Безпечна швидкість

Без дотримання швидкісного режиму ви далеко не заїдете. Часто у зведеннях про ДТП бачимо фразу, що водій «не обрав безпечної швидкості». Це не означає перевищення. Буває, правила дозволяють їхати до 60 км/год, а реальні дорожні умови вимагають не більше 40 км/год.

Дощ, мокрий асфальт, туман, сніг, ожеледиця, крутий поворот — яким б «крутими» не були авто з водієм, краще не ризикувати.

Не крутіть головою

Коли ви шукаєте потрібну вулицю або вказівник, доводиться відволікатися від управління. Це може призвести до аварійної ситуації. Є хорошу порада — перебудуйтеся в правий ряд, скиньте швидкість, а ще краще зупиніться і спокійно зорієнтуйтесь.

Не дивимось

Не можна дивитися на важіль перемикання передач і педалі. Привчайте себе до автоматичних «сліпих» рухів. Аби навчитися цьому, візуально уявляйте дії, які робите.

Можна уявити порядок ваших рухів подумки, сісти на стілець і, дивлячись перед собою, руками й ногами виконати рухи при зрушенні з місця, перемиканні передач «вгору» і «вниз». Нехай збоку це виглядатиме безглуздо, але після подібних вправ ви набудете міцного навику.

 

Менше розмов і музики

Музика в автомобілі може як нашкодити, так і допомогти в керуванні. Водій-професіонал на перше місце ставить управління, усе решта — другорядне. Легка негучна музика на фоні діє на нервову систему заспокійливо, тоді водій відчуває себе впевненіше.

Розмови з пасажирами небажані. Якщо вже говорите, то не повертайте голови і не втрачайте концентрації.

Діти

Багато ДТП мають особливо трагічні наслідки, коли в них гинуть діти. Встановіть дитяче крісло. Воно захистить вашу дитину. За дослідами вчених, дитяче крісло зменшує вірогідність травм удвічі.

Мобільне табу

Одна з основних причин ДТП — розмови по мобільному телефоні за кермом. І тут постає питання — невже всі такі бідні, що не можуть дозволити собі купити гарнітуру hands-free? Запам’ятайте, ваше здоров’я та ремонт автомобіля коштують значно дорожче.

Куріння за кермом

Палити взагалі шкідливо. Тим паче за кермом. Нікотин впливає на судини головного мозку. Дим може подразнює слизову оболонку ока. Попіл від сигарети може впасти на одяг. Ви можете просто випустити недопалок на підлогу.

Дуже хочеться закурити? Зупиніться на узбіччі. Можете навіть вийти з машини. Це дозволить зайвий раз розім’ятися.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.