У Стенфордському університеті (Каліфорнія, США) придумали новий варіант дороги, який має самостійно заряджати електромобілі. Фізики та інженери представили комп’ютерну модель електро-дороги, що в деталях описує процес передачі електрики повітрям — від дороги до авто, яке рухається, не збавляючи швидкості.
За їхніми підрахунками, для успішної підзарядки електрокарів необхідна апаратура, здатна передавати потужність у 10 кВт на відстань до 2 м. На підйомах або для прискорення можна використовувати батарею. Натомість, мережа новітніх передаваxів під асфальтом електродороги надасть машині нові «сили» для пересування — на необмежену відстань без стаціонарної підзарядки.
До речі, ідея бездротової підзарядки електрокарів уже й не дуже нова, та реалізувати її виявилося зовсім непросто. Ближче за всіх просунулися корейські фахівці зі своєю системою дороги, яка зорієнтована на машини, що їдуть на невеликій швидкості або стоять — наприклад, на перехрестях чи в міських заторах.
Але новатори Стенфорда вважають, що дорога може підзаряджати машини й на високих швидкостях. Вони вже подали заявку на патент і тепер планують розвивати свою систему. Науковці збираються збудувати великий лабораторний комплекс для досліджень цієї технології. Крім усього іншого, їм ще доведеться переконатися в тому, що магнітно-резонансний метод передачі енергії не буде шкодити живим організмам.
Comments are closed.