Війна Спорт Статті

Прикарпаття запрошує на кемпінг: про літо в наметах і дитяче щастя (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Через пандемію коронавірусу минуле літо вилетіло десь у вікно й не повернулося.

Відмінилися більшість таборів для дітей, а сидіння вдома й дистанційне навчання остаточно всіх втомило. Та не все втрачено, адже на Прикарпатті для дітей цього року організовують спортивно-пізнавальний екологічний кемпінг. Обіцяють багато розваг, відпочинку та різних атракцій, пише Репортер.

Не спортом єдиним

«Кемпінг на Коломийщині та Косівщині ми проводимо вже четвертий рік поспіль, – говорить співорганізаторка кемпінгу Ірина Горай. – Ідея дуже проста – хотілося поєднати заняття спортом і просвітницьку діяльність. Щоб не тільки займатися з дітьми влітку різними активностями, але ще й чомусь навчити, щось пояснити та розказати. Перший рік у нас був такий історичний – робили різні мандрівки по Івано-Франківську. Другий – екологічний – прокладали різноманітні еко-маршрути, ходили по різних стежках та полонинах, але вже по цілій області. Тобто кожного літа в нас якась нова родзинка».

За її словами, третій раз був націлений на збереження природи Карпат. Тому головною фішкою стали всілякі еко-лекторії про те, як правильно поводитись у горах, про те, як сміття після туристів може нашкодити цілому лісу – і все у цьому дусі.

«У всі роки ми старалися внести якісь дуже рідкісні штуки, про які мало хто знає – відвідували з дітьми різні музеї, були в Дем’яновому Лазі, їздили у всілякі історичні місця Галичини, – розказує Горай. – Минулого року через карантин нам не вдалося зібрати велику кількість діток – лише 50 людей. А перші два роки злети набирали понад 100 дітей протягом літа. Ще родзинка в тому, що ми запрошуємо в кемпінг відомих спортсменів, не тільки з області. Наприклад, минулого року в нас була майстриня роликового спорту Оксана Ярмолюк».

Цьогоріч, за її словами, хочуть запросити гірськолижницю Богдану Мацьоцьку та стронгмена Сергія Конюшка. Діти щодня будуть з ними спілкуватися, вчитися та чимось займатися.

Читайте: Пенсіонери у соціальному бізнесі. Що таке “Ба і Ді клуб” та навіщо вони Франківську

«Цей рік у нас мистецький – велика кількість майстер-класів, яких дуже багато на Коломийщині та Косівщині, – пояснює співорганізаторка кемпу. – Ну й відповідно до цього всього йде поєднання з різних видів спорту. У нас змішана форма кемпінгу, бо деяких дітей батьки з околиць не хочуть залишати на ніч, то їх можна зранку привозити, а ввечері забирати додому. Ми це практикували перший рік, але тепер знову повернулися до такої форми, бо є запити на такий формат. У нас за весь час були діти не тільки з Прикарпаття, а й з Києва, Одеси, інших областей. Нині також на них чекаємо».

Активностей не бракує

«Цьогоріч ми запланували кемпінг на 7 червня, але, напевно, запізно оголосили набір і не зібралося достатньо діток на перший злет, – говорить співорганізаторка Оксана Ващук. – У нас ведеться набір від 6 до 17 років. Цього року також ввели такий формат, що батьки можуть приїжджати до нас разом з дітьми, а ми їх поселяємо десь поблизу. Тобто відпочивають не тільки діти, а й їхні батьки. Ну, і це ще задля такої собі безпеки, щоб вони не хвилювалися за свою малечу».

За її словами, тривалість кемпінгу буде з 7 червня до 31 серпня. А тривалість одного злету кемпу – від 7 до 10 днів, залежить від бажання та можливостей батьків. Під час злету будуть зустрічі з відомими та успішними спортсменами, художниками, режисерами, музикантами.

Читайте також: Ґердан тебе береже. Що для гуцулів означає ця прикраса з бісеру (ФОТО)

«Тож будемо креативити! – сміється Ващук. – Активний відпочинок на території кемпу передбачає щоденні тренування і турніри в різних видах спорту, всілякі естафети, руханки, спортивні поєдинки – для дітей буде теніс, роликовий спорт, футбол, різні види єдиноборств, настільний теніс. У нас, до речі, також буде альтернативна програма ранкової зарядки та йога, сучасні танці, пізнавальні лекторії, екологічні презентації. Ми подумали, що можна навіть включити до програми опришківські забави. Цим ми покажемо дітям з різних куточків України наші традиції та культуру».

За словами співорганізаторки, аби діти не скучали, буде активний відпочинок за межами кемпу. Передбачені мандрівки «містичними» місцями Косівщини та Коломийщини, піші, кінні та велопрогулянки, відвідування музеїв.

«Ну і, звісно, куди ж без купання в гірській річці та посиденьок біля ватри, – каже Оксана Ващук. – Для розвитку дітей будуть уроки з психології, різні квести на логіку й кмітливість. А щоб всі на 100 % занурились в атмосферу Гуцульщини, ми придумали майстер-класи з ліжникарства, обробки шкіри, орігамі, гуцульської вишивки, гончарства, косівської кераміки, тобто все для збереження гуцульських традицій. Знаєте, за останній рік діти настільки вже просиділися вдома за смартфонами та комп’ютерами, що їм вже не весело від тих мультиків. Минулоріч ми організували кемпінг, але людей було мало, бо ж всі боялися коронавірусу. Сподіваємось, цього року буде веселіше».

В кемпінгу буде цілодобова присутність педагогів. Діти будуть знаходитись віддалено від центральної дороги. Ну і, звичайно, буде дотримання правил епідеміологічної безпеки проти COVID-19.

«Раніше нас день злету коштував 520 гривень, але ми подумали, що то трохи задорого й оптимізували ціну 430, – пояснює Ващук. – А для тих, хто хоче привозити зранку дитину, а ввечері забирати, за програмою «У день спекотніше» – 370 грн. Ми також люди й усе розуміємо – тому в нас діють постійні знижки для дітей воїнів АТО / ООС та багатодітних сімей в розмірі 10 %. Тому запрошуємо всіх доєднуватись».

Записатися або ж дізнатися додаткову інформацію можна за номером телефону: 098 295 98 36, 095 107 69 87.

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.