Війна Соціум Статті

Коронавірус не зник. Про штам “Дельта” та помаранчеву зону на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З приходом літа впала кількість захворювань на коронавірус в Україні, зокрема й на Прикарпатті.

Люди збираються на масові заходи, їздять за кордон, заходять в магазини без маски й моментами ніби забувають про існування вірусу. Але він нагадує про себе сам – новий штам «Дельта» вже зафіксували на Івано-Франківщині, а область декілька днів поспіль на межі з «помаранчевою» зоною, пише Репортер.

Нова хвиля

Станом на вівторок, 10 серпня, на Прикарпатті офіційно зареєстрували 10 випадків штаму «Дельта». Серед захворілих – жителі Долинщини, Коломийщини, Городенківщини та троє мешканців Івано-Франківська.

«На даний момент триває епідрозслідування та встановлюється коло контактних осіб, – говорить Тетяна Джус, заступниця директора ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». – Двоє з них попередньо приїхали з Туреччини, одна людина з Іспанії. Симптоми тут індивідуальні – у когось йде ураження шлунково-кишкового тракту, а в когось по типу ГРВІ. Те, що цей штам агресивніший – це є факт».

Ріст захворюваності на коронавірус, як кажуть у Центрі контролю та профілактики хвороб, спостерігають останні декілька тижнів. І єдиний ефективний спосіб захистити себе – це, звісно, вакцинуватись. Якихось складнощів з цим точно немає, адже вакцини у медзакладах Прикарпаття вдосталь.

Читайте: Про пані Світлану, яка працює у Франківську “голосом вокзалу” (ФОТО, ВІДЕО)

«Вона є ефективною. В середньому 80-85 % людей вакцина захищає від того, щоб вони не захворіли, а від ускладнень – на 95 %, – пояснює Джус. – Наразі є прогнозований ріст захворюваності – як в Україні, так і на Івано-Франківщині. Якщо порівняти минулий тиждень з попереднім, то у нас ріст на 45,7 %. Потрохи ми «ростемо» і, можливо, до кінця місяця слід очікувати наступну хвилю захворюваності на ковід».

Головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук опублікував на своїй сторінці у соцмережі інформацію щодо нового штаму коронавірусу – «Дельта».

«Нагадую, що при зараженні дельта-штамом симптоми відрізняються від попередніх, – пише Савчук. – Найпоширенішими вважаються лихоманка, головний біль, біль у горлі й нежить. Серйознішими симптомами є порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми, утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і гангрен. При цьому кашель і втрата нюху або смаку є менш поширеними симптомами. Переконливо рекомендую вакцинацію – єдиний та надійний захист кожного з нас. Бережімо себе!».

Вакцинація вселяє надію

«Три громади Прикарпаття, де провакцинують найбільше людей, отримають від 5 до 15 млн грн, – повідомила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук під час наради. – Громада, яка посяде перше місце за кількістю провакцинованих, отримає 15 млн грн. За друге місце розмір винагороди становить 10 млн грн, за третє – відповідно 5 млн. Це буде чесно й справедливо, ну й громади будуть задоволені. Щеплення зараховуються лише тими вакцинами, які є в області. Тобто людей, які вакцинувалися за кордоном, до цієї статистики не включають».

Щоб отримати винагороду, треба зробити два щеплення до 15 вересня.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігоря Дмитренка, наразі в області функціонує 121 пункт щеплення. Від початку вакцинальної кампанії Прикарпаття отримало 249 000 доз вакцини. У середньому за добу в області вакцинуються від 1200 до 3900 людей.

За даними Системи охорони здоров’я України, на Прикарпатті провакцинувалися 101 299 людей, з них другу дозу вакцини отримали 55 765 людей. Також в області першу дозу вакцини отримали 25 дітей віком від 12 років.

* * *

Минулого тижня на сайті МОЗ України опублікували інформацію про те, що наразі всі області перебувають у зеленій зоні карантину. Проте, на Прикарпатті була негативна динаміка росту захворюваності й госпіталізації. При нормі 50 % – денний показник становив близько 52 % декілька днів поспіль. Втім, зараз в області середній показник щодня становить близько 48 %, що межує з нормою. Для того, аби Франківщина потрапила до іншої зони адаптивного карантину, щонайменше два показники мають бути вищими рівня протягом п’яти днів.

Читайте також: Ярослав Дубас став людиною тижня за версією «Репортера»

За даними Системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу, станом на вівторок, 10 серпня, на Прикарпатті зайнятість ліжок становить 8,1 % (94 людини) від загальної кількості розгорнутих, тобто з 1166.

Кисню наразі потребують 59 хворих, 12 у реанімації, з них двоє дітей до 18 років.

За весь час коронавірусної пандемії на Прикарпатті зафіксували 87 004 випадків ковід. З них 84 704 людей одужало, 2 109 померло, наразі хворіє 191 людина.

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.