Афіша

Юних франківців та гостей міста кличуть на мистецькі воркшопи

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 25 червня, у Франківську стартує мистецька програма «Тіло міста». Це серія воркшопів і неформальних зустрічей з мисткинями для підлітків, які опинились у місті через повномасштабну війну.

Також до участі запрошуються всі, хто цікавиться та займається мистецтвом, віком від 14 до 17 років, пише Репортер.

Юних франківців і гостей міста кличуть на мистецькі воркшопи
Чекатимуть підлітків від 14 до 17 років

Як виникла ідея проєкту?

Нові жителі громади завжди намагаються знайти у місті «своїх людей», бути частиною цієї спільноти і жити з нею гармонійно. На думку організаторок, саме мистецькі практики допомагають легше віднайти спільні захоплення, уподобання і стають гарним приводом потоваришувати з місцевими.

До того ж у такому вільному форматі учасники можуть розкрити свій творчий потенціал.

‎Я працюю з підлітками у мистецькій спільноті в Чернівцях. У нас багато проактивних учасників, каже Оля Поляк, ініціаторка програми, кураторка самвидаву SVAYA та підліткової групи 20Partizanen. – Вони і придумали, що можна було б зробити такий творчий, навчальний і одночасно розважальний формат, щоб допомогти тимчасово переміщеним одноліткам легше адаптуватися на новому місці. Та й просто знайти нових друзів і разом досліджувати навколишній світ. “Тіло міста” — це радше про створення нових соціальних зв’язків, сформованих навколо певної діяльності.

Що чекає на учасників?

У Чернівцях програма об’єднала близько 20 місцевих підлітків та учасниць й учасників з різних регіонів України. У Франківську до проєкту приєднаються тимчасово переміщені підлітки, які проживають у прихистках, відбудованих у межах реноваційного проєкту «Ко-хати». Разом із ними взяти участь у воркшопах можуть й інші підлітки — місцеві та новоприбулі.

Заходи відбуватимуться у різних локаціях Івано-Франківська протягом чотирьох днів.

Ми пропонуємо підліткам неформальні зустрічі та воркшопи з українськими художницями, зокрема, з Наталею Лісовою, художницею з Вінничини, яка тривалий час живе та працює в Києві, – розповідає кураторка галереї «Асортиментна кімната» та членкиня «Іншої Освіти» Анна Потьомкіна. – Мисткині поділяться навичками перформативності, роботи в міському просторі та з природним середовищем, розкажуть, як створити самвидав. Це все можна буде спробувати на практиці.

Як потрапити на воркшопи?

Для участі у програмі необхідно заповнити коротку анкету та дочекатись повідомлення від організаторок на вказану в анкеті пошту. Заявки приймаються до 22 червня.

Проєкт «Тіло місто» реалізується «Асортиментною кімнатою», спільнотою SVAYA та організацією METALAB за підтримки «Іншої Освіти» та німецької гуманітарної організації Sign of hope / Hoffnungszeichen, а також за участі приватних донорів Alina Gruia, Andrew Xuan та Mika.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.