Афіша

У Франківську пройде виставка молодої художниці, яка малює химерних тварин

Google+PinterestLinkedInTumblr
“Асортиментна кімната” продовжує серію перших персональних виставок молодих франківських мисткинь та митців.

Тепер у галереї відкривається виставка франківської художниці Марічки Русінкевич, пише Репортер з посиланням на пресслужбу закладу.

Родом з Калуша, Марічка навчалась малюванню у Прикарпатському університеті мистецтв ім. Стефаника. Стала помітною в мистецьких колах завдяки своїй графіці – антропоморфній та зооморфній, з химерними та майже кафкіанськими сюжетами перетворень. Брала участь в колективних виставках на базі Ініціативи ЦСМ та Асортиментної кімнати. Впродовж найпершого карантину спільно з Анною Потьомкіною створила стріт-арт проект “Аліса в країни чудес”, фрагменти якого досі можна побачити на вулицях Франківська. Саме графіка Марії найжвавіше продається в онлайн-магазині “Асортиментної кімнати”.

В якийсь момент Марія перестала малювати та звернулась до інших медіа – насамперед, до відео та інсталяції. Після паузи довжиною в півтора роки, художниця знову повернулась до паперу, але почала малювати щось зовсім інше – якусь нову форму біології з новими дійовими особами, холодними й нерухомими у пейзажах буденного.

Кураторка Анна Потьомкіна відібрала різні роботи Марії Русінкевич за останні кілька років.

“Кажуть, що іноді твір знає про митця більше, ніж сам митець про нього, – каже Анна Потьомкіна. – Часом не ясно, хто кого виношує – художник роботу чи робота художника, за ким закріплювати материнські чи батьківські права, хто має владу та хто керує, хто є об’єктом, а хто суб’єктом ситуації. Часом твір використовує тіло митця як інструмент для власного створення, змушуючи покоритися. Часом покора – це найгостріший прояв волі.”

На виставці буде представлено кілька графічних робіт, живопис та відео-арт. Відкриття відбудеться 23 грудня, о 19:00. Вхід вільний завдяки благодійним внескам франківців. Долучитися до благодійності можна тут.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.