Афіша

Нова економіка. У Франківську пройдуть Європейські дні досліджень та інновацій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

27-28 жовтня в Івано-Франківську пройдуть Європейські дні досліджень та інновацій. Це щорічна подія Європейської комісії, яка збирає політиків, підприємців, науковців, новаторів та лідерів думок для обговорення майбутнього в контексті досліджень та інновацій.

Цьогоріч захід вперше відбудеться у Франківську у межах проєкту ЄС «Нова економіка Івано-Франківська» (NEF). Проєкт втілюють спільно Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, інноваційний центр Promprylad, урбаністична лабораторія METALAB, агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks та платформа Тепле Місто.

Проєкт «Нова економіка Івано-Франківська», що фінансується Європейським Союзом, прагне створити потужні стимули для місцевого економічного розвитку міста і його перетворення на справжнє місто інновацій, – розповідає Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проєкт фокусується на трьох напрямках: прикладна наука, предметний дизайн і стале будівництво. Це сприятиме тому, що в регіоні з’явиться більше проєктів з доданою вартістю і можливістю створення нових робочих місць. А це, своєю чергою, посилить конкурентоспроможність регіону і країни в цілому.

Якщо говорити про прикладну науку, то завдання проєкту — зрозуміти, наскільки розробки, які з’являються у франківських вишах, виходять на ринок і скільки їх взагалі.

На мою думку, чим ширше середовище в якому відбувається процес дослідження та пошуку інновацій, тим більш розвинуті технологічно школа, університет, місто, держава, – говорить директор департаменту інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк. – Проте процес народження інновацій не тільки трудомісткий, а й потребує багато фінансових ресурсів. Тут без взаємодії з бізнесом не обійтися. Тому в закладах освіти потрібно впроваджувати нові моделі співпраці громадянського суспільства, бізнесу, влади та науковців. У стратегічній перспективі це дасть стійкий результат розвитку інноваційного середовища. Щоб зрозуміти, які моделі можуть працювати в нашому місті, і проводяться Європейські дні досліджень та інновацій.

Читайте також: Нова економіка. Франківськ за кілька років може стати центром інновацій

Training seminar, Crisis Response Coordination Centre

Що стосується предметного дизайну, то в цьому напрямі працює формат продуктових воркшопів, з допомогою яких команда проєкту допомагає підприємцям створювати нові інноваційні продукти. Ще один крок — це створення відкритої майстерні — мейкерспейсу на Промприладі. Там буде й наукова лабораторія — майданчик, який створить нові можливості для експериментів та дослідів. Там можна буде займатися розробкою та тестуванням нових продуктів, створенням прототипів, дрібносерійним виробництвом. Про формат продуктових воркшопів також можна буде почути на події – про це розповість координаторка напрямку, архітекторка Мар’яна Баран.

Власне, головна ціль проведення Європейських днів досліджень та інновацій у Франківську – познайомити між собою бізнес, науковців і новаторів, показати, як можуть співпрацювати представники цих спільнот – каже комунікаційна менеджерка проєкту Юлія Ляхович. – Наприклад, якщо бізнес працює в напрямку інновацій і шукає наукову експертизу, то він одразу не знає, до кого звернутися з відповідним запитом. Ми ж допомагаємо з комунікаціями й контактами.

 Дискусії, презентації, нетворкінг

Дата форуму в Івано-Франківську збігається з часом Європейських днів досліджень та інновацій в ЄС. Таким чином місто стало ще одним майданчиком для обговорення теми інновацій. Зокрема, на події будуть говорити про роль інновацій в економіці, в тому числі й під час війни.

На події буде висвітлюватись декілька тем, – говорить Юлія Ляхович. – В перший день форуму заплановані дві панельні дискусії: чому інновації потрібні для перемоги та роль і важливість інновацій у військовій економіці та економічному розвитку. У одній із панельних дискусій візьме участь український економіст, науковець, професор школи менеджменту Західного резервного університету Кейса Роман Шеремета. Також будемо говорити про стратегії комерціалізації наукових розробок – тобто про те, як просувати інноваційну розробку від лабораторії до ринку.

З цією темою виступить Микола Максименко, успішний науковець і підприємець, співзасновник стартапу, що збільшує ефективність квантових комп’ютерів, який вже залучив 4 млн доларів інвестицій.  Будуть і презентації кейсів інноваційних рішень у сфері будівництва – сталі практики, екологічність, енергоефективність. Свій кейс презентуватиме французька компанія, що має представництво в Україні та відбудовує пошкоджені під час війни будинки в Гостомелі. Компанія планує побудувати 450 нових квартир, переробивши до 98% будівельного сміття, що утворилось в  результаті руйнувань.

Promprylad.Renovation, Ivano-Frankivsk, Ukraine

Наступного дня, у суботу, передбачений фінансовий блок. Говоритимуть про те, як шукати й залучати кошти на інноваційні розробки. Зокрема, як успішно реалізувати проєкт у рамках програми підтримки інновацій Horizon Europe, бюджет якої у 2021-2027 роках – 95 мільярдів євро.

Євросоюз підтримує інновації через кілька програм, – пояснює Юлія Ляхович. – Компанія, яка є партнером в кількох проєктах  у програмі Horizon 2020, поділиться успішним досвідом їх реалізації, розповість, як усе відбувається за лаштунками. Також в цей день будуть говорити про те, як відкрити лабораторію в межах транскордонного співробітництва та як працюють мейкери в Україні сьогодні.

Одним із цікавих форматів, який відбудеться у суботу, 28 жовтня, буде демонстрація інноваційних проєктів та ідей у форматі «печа-куча». Свої бізнес-ідеї та проєкти презентують новатори, підприємці, науковці. Цю частину події буде корисно відвідати тим, хто цікавиться інвестиціями в інноваційні проєкти та шукає партнерства.

Важливою частиною дводенного форуму також є нетворкінг, під час якого можна познайомитись із тими, хто розвиває інновації в економіці сьогодні.

Після завершення кожного дня основної програми запланована неформальна частина, – каже Юлія Ляхович. – Ми б дуже хотіли, аби під час нетворкінгу люди знайомилися та взаємодіяли між собою. Особливо ті, в кого є ідея бізнес-проєкту, розробка чи прототип продукту. І ті, хто хоче залучити фінансування, шукає бізнес-партнера чи планує виводити продукт на ринок.

Участь у події безкоштовна, але обов’язкова попередня реєстрація. Локацію заходу та детальну програму зареєстровані учасники отримають перед подією.

 

Ця публікація створена у межах проєкту «Нова економіка Івано-Франківська – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську», який фінансується Європейським Союзом за програмою «Мери за економічне зростання». 

Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю автора і необов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.