Афіша Культура

Маркіян Прохасько розкаже франківцям про Антарктиду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 5 вересня, в книгарні Є о 18.00 Маркіян Прохасько розповідатиме про життя і мешканців станції Академік Вернадський в Антарктиді, де він побував минулого року.

Подію анонсує співзасновник та головний редактор «Вавилонської бібліотеки» Роман Малиновський.

На станції Академік Вернадський в Антарктиді працює 12 людей, усі — з профільними професіями. Експедиції тривають один рік. У період антарктичного літа туди приїжджає «сезонний загін». Станція складається з двох модулів, павільйону, лабораторії, генераторної, аварійної бази. Дев’ять місяців станція ізольована.

Відтінки Антарктиди. Письменник Маркіян Прохасько розповів, який насправді найпівденніший материк

«Минулого року Маркіян Прохасько став учасником антарктичної експедиції, щоб написати про це книжку (і вкотре література відкриє мені цю можливість — потрапити туди, куди не можу, як на Марс, читаючи Бредбері). Я чекаю Маркіянову книжку, щоб заглянути під оболонку станції, відчути себе всередині її коридорів, почути відлуння кроків, які амортизую від стін, за якими холодно і порожньо. А ще дізнатись, які звуки чути вночі, коли засинаєш (вітер чи генератори), і побачити, чи висить у вітальні головного модуля постер фільму «Щось» Джона Карпентера. І дослідити, який там у них бар на станції», – пише Роман Малиновський.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.