Афіша Культура

Go-A буде шуміти і сіяти у Верховині на Via Carpatia-2021

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Вже незабаром 25-28 червня у Верховині та Криворівні відбудеться масштабне свято Форум Via Carpatia-2021.

Його проведуть з нагоди відзначення 30-річчя незалежності України і свято буде проходитиме під гаслом «Капітал свободи: 30 років культурної незалежності», пише Репортер.

Гостей свята будуть розважати відомі українські гурти Go-A, Гайдамаки, Мандри, Hutsul Planet, Кораллі. Також обіцяють оперу та театр просто неба.

«Нова зірка нашої культурної дипломатії Go-A після виступу на Євробаченні заспіває у Верховині. «Гайдамаки» презентують прем’єру альбому. Для гостей зіграють «Мандри» і «Кораллі». Відкриття року — проєкт «Hutsul Planet» — вперше виступить на великій сцені із прем’єрою альбому «Весняні думи». Концерт вестиме легенда української музики незалежності Анжеліка Рудницька», – йдеться в анонсі.

Директор франківського драмтеатру Ростислав Держипільський і Галина Баранкевич поставить просто неба драму-концерт «Вигнані з раю» з Івано-Франківським національним академічним драматичним театром. Василь Вовкун із Львівським національним театром опери і балету привозять Франкового «Лиса Микиту», музику до якого написав Іван Небесний.

Також у рамках Форуму дискутуватимемо на теми, що перебувають на перетині культури і політики.

Як збереження культурної спадщини і становлення культурних інституцій вплинуло на становлення незалежності й самоусвідомлення України?

Чи було мистецтво попередніх 30 років лише дзеркалом подій, що відбувалися в країні, чи безпосередньо впливало на формування порядку денного?

Політика пам’яті, еволюція історичного знання, меморіалізація «складної історії», вплив медій на долю країни — глибокі й актуальні теми обговорять гості фестивалю на дискусійних панелях.

На локації у Верховині та в прямому ефірі провідні політологи, історики, культурологи, письменники і режисери запекло дискутуватимуть, спрямовані досвідченими модераторами.

Також презентуємо повернення бібліотеки Станіслава Вінценза до України в Музеї Гуцульщини у Верховині, виставку картин художників Миколи та Людмили Рибенчуків «Світочі Гуцульщини» та вручимо премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».

Відвідування всіх подій вільне.

Організатори: ГО «Верховина — квітка Карпат», ГО «Всеукраїнський демократичний форум», телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.