Афіша Культура

Франківців кличуть на виставу киргизьких акторів до Дня миру

Google+PinterestLinkedInTumblr
У Франківську відбудеться перформативна вистава “Акорд”. Її покажуть до Міжнародного дня миру 2021.

Виставу зіграють актори киргизького культурного центру “КУДУК”, які планують проїхати зі своїм перформансом 5000 кілометрів країною, йдеться на сторінці події у Facebook, пише Репортер.

“Це теплий, щемкий і близький нам перформанс – в першу чергу через власні українські болі виборювання свободи під час Революції Гідності та війни на Сході України, – йдеться в описі події. – Тепла вистава також і в прямому сенсі – актори випікають свій національний хліб у спеціальній пічці, тандирі, адже це символічна згадка про те, як під час війни у Таджикістані люди не мали доступу навіть до хліба”.

“Насправді це ніколи не війна культур, це не війна народів”, – каже Діана Рахманова, художниця, авторка та головна героїня перформансу.

Діана народилась у Таджикистані і через війну втратила свій дім, сім’ю, любов, бо виросла в дитячому будинку, як і десятки тисяч інших дітей, які втратили своїх батьків. Після тривалого переосмислення вона поставила свою першу виставу, щоб розповісти людям про цінність миру з перших вуст – від героїв, які пережили і прожили війну з її травмами та відбитками.

Виставу покажуть на Промприладі, в цеху “Парасолька” у четвер, 16 вересня, о 19:00.

Також в Івано-Франківську 23 вересня та ще в 11 українських містах відбудуться діалогові акції під відкритим небом. За спільним столом зберуться громадські активістки, ветеранки АТО/ООС, переселенці, представниці місцевих органів влади, небайдужі мешканці міст. Організують діалоги мережа громадських ініціатив та окремі активні громадяни, що розбудовують демократичне суспільство в Україні.

Акції відбудуться на вулиці Шпитальній.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.