Після певного застою через конфлікт на Сході наймасштабніші фести знову запрацювали на повну, а нові амбітні проекти вже дихають їм у спину. Нерідко багато учасників, як повелося в Україні, дублюються, але загалом є нагода послухати цілу купу світових та своїх зірок. ВВС Україна пропонує короткий хронологічний огляд фестивалів липня 2016.
UPark Festival
6-8 липня. Київ. У цьому місці мають лунати фанфари. Особливо у головах тих, хто шаленіє від каліфорнійських легенд Red Hot Chili Peppers і меланхолійної естетики британців Muse. У 2012-му “перці” зібрали у Києві аж цілий НСК “Олімпійський”, на попередніх концертах Muse у Києві також був биток. Схоже, цей попит таки переважив усі острахи та сумніви, і липневий фестиваль ознаменує остаточне повернення топового ешелону світових зірок до змореної конфліктом України. Окрім згаданих монстрів на сцені також інді-цукерка The Kills, британський прорив Nothing But Thieves і українські фаворити The Hardkiss. Такому лайн-апу позаздрить практично будь-яке європейське місто.
ФАЙНЕ МІСТО
7-10 липня. Тернопіль. Фест стартував лише у 2013 році, але вже називає себе “найочікуванішою подією року”. Самі організатори цього разу очікують більше 8 тисяч відвідувачів і, “поки вся Україна шукає місто, де провести наступного року Євробачення”, роблять ставку на учасників та переможців конкурсу різних часів. У лайн-апі – Zdob si Zdub з Молдови та фінські костюмовані фріки Lordi, раптом хтось іще пригадує таких. Серед десятків анонсованих гуртів також Crazy Town i Pain – справжня потіха для неформалів, які ностальгують за початком 2000-их.
Atlas Weekend
8-9 липня. Київ. “Жодних жанрових обмежень. Тільки хороша музика!” – кажуть на сторінці фестивалю, заснованого лише минулого року. У відборі учасників справді важко простежити якусь закономірність – тут вам і навколотанцювальні проекти GusGus, The Bloody Beetroots, Nneka, Onuka та Іван Дорн, і рокери Apocalyptica та The Subways, і Борис Гребенщиков, Машина времени, Сплин, ну і Brutto – куди ж без них. Без сумніву – відвідувачів буде дуже багато! Цікаві факти: у рамках фестивалю діятиме сцена “Країни мрій”, а 10 липня на одній зі сцен транслюватимуть фінал Євро-2016.
Electric Meadow
9-10 липня. Село Туринка, Львівська область. Ще один “лісовий”фестиваль для бородатих поціновувачів андеграунду. Основним напрямком Electric Meadow є тягуча гітарна музика – від психоделіки, до стоунер-року і думу. Цей сегмент української сцени представлений на фесті у всій своїй красі. Окрім того, організатори вже окріпли достатньо, аби запрошувати західних грандів жанру – Dopethrone, наприклад.
Pivdenfest
15-17 липня. Одеса. Добре відомі українській публіці європейські металісти Caliban та Ektomorf на одній із трьох сцен – чим не привід назватися “головною музичною подією літа південної України”? Серед учасників фестивалю ще кілька гуртів із Угорщини, Росії і Білорусі. Хоча ще минулого року Південь афішували як “перший фестиваль українських гуртів на території Одеси”. Втім, їх і цього року вистачає. Приміром, Скрябін, який продовжує виступати без Кузьми.
Маяк Fest
16-17 липня. Одеса. На противагу попередньому, нішевий та субкультурний фестиваль. Тут і справді літо, сонце, море… хардкор і панк! Саме на таких жанрах музики спеціалізується це дійство на одеському узбережжі. Про точне місце проведення організатори, щоправда, поки що не повідомили. Але вже відомо, що у програмі – тематичні гурти із Британії, Росії, Білорусі та різних міст України. Фестиваль також відомий веганською кухнею та прихильністю до здорового способу життя.
WOODSTOCK UKRAINE
28-30 липня. Замок Свірж, Львівська область. Як і той самий “Вудсток” зразка 1969-го року, цей фестиваль має гасло Peace, Love and Happiness (“Мир, любов і щастя”). У 2012 році його започаткував благодійний фонд “Серце до серця”. Подія – кочівна, і щоразу відбувається в іншому місці. Цього року організатори обрали для проведення замок Свірж.
Carpathian Alliance
29-31 липня. Київ. Спершу був присвячений здебільшого фолк- та блек-металу, а проводили його у Карпатах. Цього року темне дійство змінило прописку – тепер у Парку дружби народів у Києві, а також розширило стилістичні рамки. Хедлайнером стануть легенди пауер-металу Blind Guardian. Патлатій публіці також обіцяють такі імениті у своїх жанрах гурти як Solstafir, Primordial, Rotting Christ і Negura Bunget. А ще – реконструкції середньовічних боїв.
Hedonism
29-31 липня. Київ. Абсолютно нова назва, що “уособлює безтурботне життя трьох останніх днів липня на Південному Березі Києва”. Аби це ім’я запам’ятали, фестиваль на Трухановому острові вирішив не цяцькатися і одразу заявити про себе серйозними учасниками – Is Tropical та ді-джей-сетом від Hot Chip прямо з Лондона, а також дуже цікавою і своєчасною українською програмою.
ИМПУЛЬС-ФЕСТ
29-31 липня. Харків. Харківська музична сцена настільки потужна, що її представники не лише частенько очолюють списки учасників різних фестивалів в Україні, а й можуть власними потугами провести повноцінний фестиваль у себе вдома. Цього року ИМПУЛЬС виходить на новий рівень – тепер це опен-ейр, а не клубна подія, а лайн-ап суттєво доповнили гостями: окрім корінних харків’ян 5’nizza, Сергія Бабкіна, Оркестр Че, Жадан і собаки у програмі Billy’s Band із Санкт-Петербурга, Бумбокс, Brutto, Pianoбой, Один в каное…
Comments are closed.