Пропонуємо пригадати найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1669-1677 роки.
До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1660-1669 років
1669 У Станиславові при місцевій колегіаті відкрилась «Академія», яка стала філією Ягеллонського університету в Кракові.
1670 4 травня розпочалось будівництво дерев’яної української православної церкви (зараз там синагога).
1672 Завершилися роботи з облаштування Станиславівської фортеці, яка набула шестикутної форми з шістьма п’ятикутними земляними бастіонами. Місто оточують земляні вали, укріплені частоколом із дубових колод. По периметру проходить рів, заповнений водою з Бистриць. У місто потрапляють через дві кам’яні брами — Галицьку і Тисменицьку, а також Вірменську хвіртку. Фортифікатор — військовий інженер, архітектор Франсуа Корассіні.
1672 За межами фортеці почали будувати кам’яний палац Потоцьких і одночасно розбудовувати та укріплювати фортечні мури.
1672 3 січня у Станиславів приїхав французький резидент, абат де Пальм’є з секретарем Ульріхом фон Вердумом. Перший опис міста-фортеці зробив саме фон Вердум.
1672 Розпочалося будівництво мурованого римо-католицького костелу (колегіати).
1672 12 червня Андрій Потоцький видав окремий привілей цехам кравців, кушнірів і ткачів.
1672 У вересні відбулося перше офіційне бойове хрещення міста. Кримські татари Халіль-баші та українські козаки Дорошенка підійшли до стін фортеці, спалили передмістя, але штурмувати Станиславів не наважилися.
1673 Народився другий син Андрія Потоцького — Йосип.
1673 6 грудня місто відвідав великий коронний гетьман, майбутній польський король Ян Собеський.
1676 12 вересня Станиславів витримує облогу багатотисячної турецької армії під керівництвом Ібрагіма-паші на прізвисько Шайтан (Диявол). Гарнізон міста під керівництвом полковника Яна Данненмарка дав ворогові належну відсіч. Турецька армія відступила.
1677 14 січня польський сейм подякував мешканцям міста за героїзм і для відбудови міста на 12 років звільнив їх від податків. Також Станиславів зрівняли у міських правах і прерогативах з іншими польськими містами.
1677 14 січня Андрій Потоцький надає привілей на заснування Вірменського і Русько-Польського магістратів.
Роман Діда
Матеріал підготовлений із різних історичних джерел
Comments are closed.