Цього разу «Репортер» відзначає ініціатора та засновника «Великодньої поїздки за свободу і єдність України та миру в усій Європі», німця за походженням Курта Зіммхена, який вже багато років живе у Березівці Тисменицького району. Курт Зіммхен спільно з однодумцями організував благодійний автопробіг з допомогою та подарунками для бійців АТО, їхніх сімей і малозабезпечених прикарпатців. 29 квітня, у переддень Великодня, учасники акції 11 автомобілями вирушили з німецького Радеберга до України, незважаючи на позов до суду про заборону автопробігу. І вже 30 квітня франківці зустрічали їх перед адмінбудівлею.
Три автівки поїхали до Києва, одна — в Житомир і дві — до Маріуполя. Решта автомобілів вирушили на Івано-Франківськ. Минулого року подібний, але менш масштабний автопробіг, припав на католицьку Пасху. Цьогоріч учасники вирішили відсвяткувати Великдень разом із франківцями. Як розповів Курт Зіммхен, охочих поїхати було значно більше. Очікували 30 учасників, однак і в Німеччині знайшлися «москалі», які хотіли завадити поїздці. Так, на 10 ранку п’ятниці 29 квітня був призначений суд, на якому розглядали можливість і законність «Великодньої поїздки за свободу і єдність».
«Поняття «москаль» не залежить від національності. І в Німеччині знайшлися москалі, які подали до суду з метою цю поїздку заборонити, — розповідає Курт Зіммхен. — Іншими словами не можу їх назвати. Вони аргументували свій позов тим, що в Києві — фашисти, що влада в Україні незаконна… У нас є таке прислів’я, що перед судом і на морі всі ми в божих руках. Тож ми знали, що все вирішиться добре. Ще у п’ятницю вранці представники нашої громадської спілки «Україна — це Європа», які організовували цю поїздку, стояли перед судом і змушені були захищати своє право організувати автопробіг. Але вільне й незалежне правосуддя ухвалює рішення за законом і правом. Тому поїздку визнали законною».
Німецька спілка «Україна — це Європа» та її учасники вже не вперше допомагають Україні. Є люди, які намагаються ставити палиці в колеса. Однак, судовий позов виявився незначною перешкодою, адже більшість німців висловили солідарність з Україною. Вони готові допомагати. Найкращим доказом цьому стало те, що небайдужі до подій в Україні люди підходили і передавали допомогу. Серед них — урядовці, бізнесмени, студенти. Цей автопробіг у Німеччині став своєрідним флешмобом.
«Франківськ і Прикарпаття стали для мене батьківщиною, — пояснює Курт. — Тож я не можу стояти осторонь і спостерігати, коли, як кажуть у нас, інші тягають каштани з вогню. Ця акція — це складність і радість. Хоч вона й забирає багато часу, але це благодатний момент».
Прийняли друзів-гостей німецькомовні сім’ї міста. Одне з бажань учасників автопробігу — подивитися, як і чим живуть прості українці, відсвяткувати Великдень в сімейному колі.
Гості з Німеччини привезли гуманітарну допомогу, яку відправили до приміщення антимагазину на вулиці Нова, 19а, заснованого спілкою учасників АТО. Незабаром його відкриють для відвідувачів. Антимагазин — соціальний проект за прикладом європейських країн.
Comments are closed.