Люди Фото

Віртуальна стоматологія: франківці розробили програму, яка відтворює патологію у 3D (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Центрі стоматології університетської клініки ІФНМУ в рамках відкриття Навчально-практичного центру естетичної стоматології презентували віртуальну навчальну програму для студентів, повідомили на сайті вузу.

hHUT-rmo-iU

Уперше в Україні в ІФНМУ впроваджують інтерактивний навчальний комплекс віртуальної реальності, який дає можливість якомога ефективніше навчити студента лікувати пацієнта в різноманітних клінічних ситуаціях.

Розробниками інтерактивного комплексу стали доцент хірургічної стоматології Андрій Пантус та начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Василь Сенчій.

hol

Програма дозволяє у віртуальному форматі відтворити реальну патологію. Система моделює 3D-об’єкт, з яким студент за допомогою спеціального сенсорного детектору, наче власноруч, може вчитися виконувати найрізноманітніші маніпуляції з анатомічними структурами – від звичайних розрізів і аж до складних операцій – у так званому віртуальному людському організмі без остраху, що заподіє шкоду пацієнту. Таким чином майбутній медик значно швидше і ефективніше набуває всіх необхідних практичних навичок.

«Дані комп’ютерної томографії обстежень реальних пацієнтів надходять у нашу навчальну базу даних, і студенти мають змогу відразу скласти план лікування у системі 3D, – пояснює доцент хірургічної стоматології Андрій Пантус. – А спеціальний 3D-принтер фізично відтворює патологію, аби студенти могли детально розглянути кожну конкретну клінічну ситуацію».

CMfwn7a8b5A

Наразі інтерактивний комплекс перебуває на стадії розробки і випробовується в навчально-практичному центрі «Стоматологія із застосуванням 3D-технологій», що на базі стоматологічного центру університетської клініки ІФНМУ. Однак у перспективі даний комплекс планують застосувати на багатьох інших кафедрах ІФНМУ.

Одним із нещодавніх наукових експериментальних проектів цього навчально-практичного центру є розробка дизайну конструкцій черепних протезів, які необхідні у випадках, коли в пацієнта проводиться резекція щелепно-лицевої ділянки. Останні у співпраці із закордонними компаніями можна виготовити методом тривимірного друку з титану або кобальтохромового сплаву. Науково-дослідницька робота і впровадження проекту в клінічну роботу відбувається за участю команди фахівців кафедри хірургічної стоматології ІФНМУ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.