Минулий рік вийшов непростим як для суспільства, так і для українського спорту. Однак попри нестабільну ситуацію та брак фінансування прикарпатські спортсмени не залишилися без здобутків.
Погоду на міжнародній арені здебільшого робили майже ті самі, хто й завжди – шашистка Ольга Балтажі, веслувальниця Людмила Лузан, кікбоксер Віталій Мерінов, бодібілдер Федір Хашалов. Але не бракувало й перспективних атлетів, які цьогоріч завоювали свої перші нагороди на світовому та європейському рівні.
Ольга Балтажі
Цього року Балтажі, нарешті, підкорилась перша сходинка чемпіонату світу. До того відома шашистка ставала чемпіонкою Європи, здобувала призові місця, а от «золото світу» їй ще не підкорялось. Виправити це вдалось у жовтні 2015 року в турецькому місті Ізмір на чемпіонаті світу з міжнародних шашок серед жінок у форматі «бліц».
Людмила Лузан
Чергові успіхи святкувала юна франківська веслувальниця Людмила Лузан. У липні вона стартувала на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное в Португалії, де здобула одразу «срібло» й «золото» у категорії юніорів. А вже невдовзі Лузан підтвердила свій клас і на чемпіонаті Європи, двічі ставши другою. Чемпіоном світу став і інший франківець – Михайло Мандзюк. Він здобув «золото» у складі української «четвірки».
Абсолютними чемпіонами світу з кікбоксингу стали Віталій Мерінов та Ярослав Рипньовський. У листопаді вони більш ніж вдало виступили на світовій першості, посівши перші сходинки в усіх розділах: фул-контакт, лайт-контакт, лоу-кік-лайт-контакт та К1-лайт-контакт. Для досвідченого Мерінова така звитяга на чемпіонатах світу стала вже четвертою в кар’єрі.
Федір Хашалов
Серйозним досягненням відзначився й івано-франківський бодібілдер Федір Хашалов. Він здобув нагороди на перших в історії Європейських іграх (фактично – континентальній Олімпіаді), які відбувались у червні в Баку. Хоч фітнес і бодібілдинг там проходили в якості показових видів спорту, змагання відбувались на високому рівні. Хашалов здобув «золото» і «срібло» у чоловічій категорії «фітнес». Крім того, у травні бодібілдер став чемпіоном Європи з фітнесу.
Михайло Гаврилюк
Крім уже досвідчених спортсменів, цього року вдало виступали й молоді прикарпатські атлети. 16-річний метальник молота Михайло Гаврилюк здобув перемогу на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, який проходив у Тбілісі. Дві нагороди світової першості серед молоді здобула важкоатлетка Вероніка Івасюк. «Золото» чемпіонату Європи серед юнаків виборов боксер Ярослав Михалушко, а його партнер по команді Арсен Дмитрук став третім.
Франківські команди виступали цього року з перемінним успіхом. Футзальний «Ураган» продовжує шукати свою гру. І якщо минулого сезону йому лиш трішки не вистачило до срібних нагород Екстра-ліги, то у поточному розіграші команда йде досить важко. З іншого боку, керівництво клубу цього року активно взялось за розбудову інфраструктури та реформацію дитячо-юнацького напрямку. Так, цієї осені «Ураган» презентував сучасний спорткомплекс у Пасічній, а також оголосив про створення Академії НФК «Ураган».
У баскетбольної «Говерли» вистачало проблем. Ще навесні з’явилися чутки про те, що клуб розформовують. З команди пішов головний тренер Євген Мурзін та низка ключових виконавців. Але попри всі негаразди, «ведмеді» знайшли ресурси, щоб вийти на старт Суперліги сезону 2015 / 16. Біля керма команди став Павло Піскарьов, який до того керував дитячо-юнацькою школою «Говерли». Початок чемпіонату виявився не надто вдалим для франківчан, але згодом до них прийшли перемоги. Лідерами команди стали американські легіонери Віктор Люльдюрай, Джейсон Джеймс і Данте Вільямс.
Вдаліше виступає жіноча баскетбольна команда – «Франківськ». За підсумками минулого сезону дівчата здобули «бронзу» чемпіонату України. Влітку ж гравчині клубу поповнили збірну України з баскетболу 3×3, з якою здобули «срібло» перших Європейських ігор у Баку.
Важливою новиною для франківського спорту стала заявка одразу двох футбольних команд у Другу лігу чемпіонату України – «Ніки» та ФК «Івано-Франківськ». Це означає, що після тривалої перерви на Прикарпаття може повернутися професійний футбол. Правда, якщо «Ніка» вже відома своїми виступами у чемпіонаті області, то «Івано-Франківськ» поки існує лише в проекті.
Планів на 2016-й рік уже вистачає, але знову ж таки – багато залежить від ситуації в країні та можливих об’ємів фінансування. Серед проектів – і розбудова інфраструктури (зокрема, спорудження футбольних полів), і виступи франківців на змаганнях найвищого рівня. Не можна забувати, що наступний рік – олімпійський, тож сподіваємось побачити прикарпатців у серпні в Ріо-де-Жанейро.
Comments are closed.