Цього тижня, от що не кажіть, а особливої відзнаки заслуговує нова маршрутна мережа громадського транспорту Івано-Франківська. Саме тому нині говоримо не про конкретну людину, а про цілу команду – розробників мережі та перевізників. До речі, відзначаємо не лише ми, а й чимало обурених пасажирів.
Ранок, холодно. На зупинці тупцюють люди, які проклинають тую реформу. Замість новорічних вітань чутно лише «А куди їде ця маршрутка?», «Як мені доїхати на Пасічну?» та «Я уже 20 хвилин чекаю». Таке – на кожній зупинці. То в чому ж справа?
«Проблема насамперед у тому, що планувалася певна кількість випусків автобусів на конкретні маршрути, – пояснює Віталій Цих, один із розробників нової схеми. – Бачу скарги жителів і розумію, що автобусів їздить менше. Для прикладу, на 35 маршруті заплановано 10 випусків. Люди чекають 15-20 хв., а такого інтервалу не може бути, бо, за графіком, маршрутка має бути кожних шість хвилин».
За його словами, схожих проблем є багато і винні у тому перевізники. Так, 27 маршрут обслуговує «Електроавтотранс».
«Там, як і на інших, передбачено нормальне сполучення. Звісно, є недоліки. Але я знаю, що директора підприємства уже викликали давати пояснення», – каже Цих.
Проте чимало незручностей жителям міста додало й перенесення зупинок та їхнє «укрупнення». Наприклад, у Пасічній автобусна зупинка тепер не біля ресторану «Овен», а ближче до моста через Бистрицю.
«Для чого і кого це зробили?! Зупинкою користуються мешканці багатьох новобудов, пасажиропотік збільшився і тепер людям до зупинки треба йти значно далі, – обурюється держслужбовець Наталія Пасічняк. – Перші враження негативні, проте зміни до маршрутної мережі опрацьовували багато людей. Саме тому, можливо, реформа є виправданою та економічно доцільною».
А от перекладач Олена Бучик задоволена змінами в мережі:
«На роботу доїхала без проблем, на маршрутку чекала п’ять хвилин. Хтось каже, що на свята автобуси їздять погано. Мені здається, що реформа тут ні до чого, то щороку в січні такі проблеми».
Самі перевізники також не знають, що сказати.
«Не знаю, чи є доброю нова схема, – каже перевізник Віталій Бабій. – Два моїх автобуси, які обслуговують 29 маршрут, усі вихідні простояли в гаражі. А ще один їздив, то я щодня додаю на нього 200-300 грн. на паливо. Подивимось, як далі буде».
Директор міського департаменту житлово-комунального господарства Михайло Смушак запевняє, що знає про проблеми, які турбують пасажирів.
«Є певні недоліки, це так, – каже Смушак. – Але жодна реформа не проходить гладко. Мушу сказати, що нині ситуація краща, ніж ми того очікували. Нова мережа руху на 90 % працює».
Він пояснює: одна із проблем – це несправна робота GPS-навігації. А все через те, що житомирська фірма «святкувала й не змогла забезпечити належну роботу». Проте Смушак стверджує, що згодом усе зміниться на краще.
«Потрібен місяць часу. Ми збираємо усі пропозиції франківців і через місяць фахівці дадуть свій висновок – десь автобус додамо, десь заберемо», – говорить Михайло Смушак.
До слова, у понеділок, 4 січня, на маршрут не виїхала половина автобусів.
«Позамерзала солярка і перевізники не зуміли розморозити машини. Проте ми йдемо у правильному напрямку», – впевнений Михайло Смушак.
А поки, виглядає, ми й далі будемо тупцювати на зупинках і мерзнути у холодних автобусах. Принаймні, такі висновки напрошуються після перших днів реформи та випробувань.
Comments are closed.