Сьогодні, 21 лютого, в Івано-Франківську розпочали забивати холодним асфальтобетоном ями. Це не може не тішити, адже у минулому році латання доріг розпочали 12 березня.
Уже працює дві бригади. Одна почала з вулиці Тисменицької, друга – з Галицької. Якщо дозволятиме погода, то завтра таких бригад буде уже чотири. Третя почне забивати ями в мікрорайоні Бам. А четверта, скоріше за все, їздитиме різними вулицями і шукатиме найгірші, найпроблемніші місця. Про це сьогодні на брифінгу розповів заступник директора КП ДРЕУ Віталій Бурко.
Правильну назву технології укладки асфальту Віталій Бурко вимовити не зміг. Прочитав її із планшета: «Суміш органо-мінеральна холодна модифікована органічної добавкою «Пермапач». Він зауважив, що цю технологію Івано-Франківський автодор освоїв за канадськими технологіями…
Секретар міської ради Микола Вітенко потішив: міська рада передбачила в бюджеті кошти на закупівлю холодного асфальту – 100 тис. грн. «Ми завдяки сприянню депутатів маємо свій асфальтний завод, який може виготовляти у необхідних об’ємах холодний асфальт, – наголосив він. – Суміш дефіцитна і по інших містах ремонт відбувається по-різному. В Коломиї це цегла, кидання щебеню… Більшість українських міст думають, де взяти холодний асфальт, а в нашому випадку ми маємо необхідні кошти і холодний асфальт».
Каже, 1 тонна холодного асфальту вартує 1700 грн. А от середня ціна аналогічної суміші по Україні складає майже вдвічі більше: 3000-3200 грн. Директором і власником Івано-Франківського автодору Вітенко назвав Андрія Шуневича.
Як каже Віталій Бурко, технологія дозволяє укладати суміш при температурі не нижчій за -30 градусів і у будь-який час року. Вона передбачає обрубування країв під кутом до 90 градусів, далі – осушення ям, додавання щебеню (якщо яма більша 5 см), і аж потім укладають асфальтобетон та ущільнюють це віброплитою. «І вже наша ідея – для більшої надійності посипаємо цементом, – каже Бурко. – Але цього в технології нема».
Гарантія на ці види робіт не надається. Адже її не можна назвати поточним ремонтом. Це всього лише засипання ям…
Цьогоріч на ремонт доріг передбачено 18 млн. грн. Основний аспект депутати планують робити на капітальному ремонті – шляхом вирівнювання верхнього шару. Кажуть, що за минулорічним досвідом видно ще це і якісно, і надійно.
Comments are closed.