На прес-конференції у новопризначеного голови департаменту охорони здоров’я ОДА Мирона Матейка активісти підняли проблему “лікарняних кас” – так званих благодійних внесків для медиків.
До теми. “Я маю на рахунку 60 тисяч, а з мене роблять мільйонера”, – Матейко про звинувачення у корупції
“У будь-якій нашій лікарні є так звані каси, а це дуже великі “благодійні” кошти, – сказав Богдан Павликівський, активіст громадської організації “Народна рада Прикарпаття”. – Куди йдуть ці гроші? Я розумію, що їх вкрасти звідти важко, але це мільйони. Наприклад, людина потрапила до лікарні з передінсультним станом. Платіжка на 10 днів – 14 тис. грн. Немає грошей – лікар навіть не підійде”.
“Ви говорите про 14 тисяч, а у нашому бюджеті закладений взагалі мізер, – відповів на це Матейко. – На одного жителя в середньому ми маємо 740 грн.”
Тоді активіст запропонував створити прейскурант, аби пацієнти перестали давати гроші у кишеню і знали про чітко визначені суми, потрібні на лікування.
“Можна написати ціни, згідно з положеннями Кабміну, які дозволені на платні послуги, – каже Мирон Матейко. – Але ми не можемо написати, наприклад, скільки коштує певна операція, якщо вона постановою Кабміну не передбачена. Хіба не буде питань до адміністрації лікарні?”.
Директор департаменту вважає, що потрібно рухатись у напрямку страхової медицини та невідкладної меддопомоги, тоді й розроблять відповідну калькуляцію.
“Треба взагалі звернутись у Верховну Раду, щоб нарешті перестали обманювати людей і було безкоштовне лікування”, – додав обурено Андрій Долик, заступник голови громадської організації “Івано-Франківське обласне об’єднання воїнів АТО”.
Матейко запропонував активістам об’єднуватись та вирішувати проблеми спільно із департаментом.
Comments are closed.